Mobil

Telefonu ile banyo yaparken ölen genç kızın son mesajı yayınlandı

Telefonu ile banyo yaparken elektrik çarpması sonucu ölen genç kızın son mesajı ve elektrik çarpma nedeni yayınlandı.


Geçen hafta, cep telefonunu ile banyo yaparken elektrik çarpması nedeniyle hayatını kaybeden 14 yaşındaki Madison Coe adlı genç kız hakkındaki üzücü hikayeden sizlere bahsetmiştik. Dün, Lovington Polisi, görünüşte Coe'nin elektrik çarpmadan hemen önce gönderilen bir metni yayınladı. Bir arkadaşınıza gönderilen metin, havluyla sarılı bir uzatma kablosu fotoğrafı içeriyordu ve "Telefonunuzu banyo yaparken telefonunuza takabilmeniz için uzatma kablosu kullandığınızda ve (SIC) kullandığınızda" yazıyordu. 

ABD Tüketici Ürünleri Güvenliği Komisyonu ve Lovington Polis Departmanı, telefonun kendisinin asla küvete batmadığını tespit etti. Ayrıca, uzatma kablosuyla bağlantısının kuru olduğundan emin oldular. Bu önlemlere rağmen, kablo topraklanmamış, GFCI olmayan bir banyo duvar prizine takılmıştı. Yetkililere göre, Coe, kordonun yıpranmış bir bölümünün farkında değildi ve küvete koyulduğunda su ile temas etti. Bu da onu öldüren ölümcül elektrik akımına neden oldu. 

Ebeveynler, gençleri elektronik cihazların, elektrik ve suyun karıştırılmasının tehlikeleri hakkında bilgilendirmek için bu tür trajedileri kullanıyor. Bu nedenle, kızlarının son metin mesajını yayınlamayı kabul ettiler.

1500273039_bath.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.