Mobil

Tim Cook’tan kritik Apple Store kararı!

Apple koronavirüs salgını nedeniyle kapattığı mağazalarını tekrardan açıyor. Tim Cook Apple Store mağazaları hakkında son sözü söyledi.

Tim Cook’tan kritik Apple Store kararı!

Koronavirüs salgınının dünya geneline yayılması sonucunda Apple tüm mağazalarını kapatma kararı almıştı. Sonrasında ilk olarak Çin’de faaliyet gösteren mağazalar açıldı. Ardından Avrupa’da salgının az görüldüğü birkaç ülkede Apple Store kepenkleri kaldırıldı.

Tim Cook’tan kritik Apple Store kararı!

Hali hazırda dünya genelinde 512 Apple Store bulunuyor. Tim Cook tarafından alınan son kararla birlikte bu mağazalardan 100’ü tekrardan faaliyet vermeye başladı.

Son olarak ABD’de 25, Kanada’da 12 ve İtalya’da da 10 Apple mağazası tekrardan kepenklerini kaldırdı. Burada asıl dikkat çeken unsur İtalya’daki mağazaların tekrardan açılmış olması. Bilindiği üzere İtalya kısa süre öncesine kadar salgının merkez üssü konumundaydı. Hergün binlerce kişi bu salgın yüzünden ölüyordu.

Tim Cook’tan kritik Apple Store kararı! - Resim : 1

Dolayısıyla İtalya’nın normalleşme süreci için bu kadar aceleci olması gerçekten ürkütücü. Ülkede geçtiğimiz günlerde restoranların ve çeşitli işletmelerin açılacağı bilgisi paylaşılmıştı. Dolayısıyla İtalya’da tüm tedbirlerin bir anda hafifletilmesi büyük sıkıntılara neden olabilir.

Peki Türkiye’deki Apple Store ne zaman açılacak? Aslında hali hazırda bu duruma engel yok. Zira AVM’ler açılmış durumda. AVM içerisinde hizmet veren mağazaların açılması ise tamamen perakendecilerin sorumluluğunda. Yani önümüzdeki günlerde ülkemizdeki Apple Store mağazaları da tamamen açılabilir. Bunu bekleyip göreceğiz.

Apple mağazalarının tekrar açılmasının ardından özellikle teknik servis tarafında yığılmalar olacağı bekleniyor. Dolayısıyla uzun süren kuyrukların Apple kullanıcılarını beklediğini söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Yorumlar
Ali
Ohh iyi olmuş Trumpa Yürü Huawei !!!!
Cevapla
Everest TEPESI
Vatancompiter açıldığı mi...bilen varsa lütfen cevap yazsın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.