Mobil

Tim Cook’tan Merak Edilen Sorulara İddialı Yanıtlar

Tim Cook'un konuşmasını kaçırmayın!

Tim Cook’tan Merak Edilen Sorulara İddialı Yanıtlar

Goldman Sachs’in düzenlediği teknoloji ve internet konferansında konuşan Apple CEO’su Tim Cook, şirketle ilgili merak edilen konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Tim Cook konuşmasında, ucuz iPhone söylentilerinden Türkiye’de açılacak Apple mağazasına kadar birçok farklı konuya değindi.

1360772857_ceo-liginin-krali-tim-cook-3642832o.jpg

Apple’ın gelecek stratejisiyle ilgili cevabı en çok merak edilen konuların başında şüphesiz düşük maliyetli bir akıllı telefonun piyasaya sürülüp sürülmeyeceği geliyor. Durum böyle olunca Tim Cook da konferansta bu soruyu cevaplamaktan kaçamadı. Apple CEO’su çok net bir cevap vermese de geçmişte küresel pazarlama müdürü Paul Schiller’ın açıklamalarını destekleyen bir konuşma yaptı.

iPhone 4 ve iPhone 4S’in fiyatlarında indirime gittiklerini ve bu sayede kullanıcılara bir anlamda ucuz iPhone sağlamış olduklarını belirten Cook, maliyet hesabından çok daha iyi ürünler üzerinde çalışarak mükemmele ulaşma hedefini devam ettirdiklerinin altını çizdi. Daha önce maliyet düşürme yolunda birtakım girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Cook, bu çabanın iPad gibi yeni bir ürünle sonuçlandığını söyledi.

1360772866_tim-cook-ipad-mini.jpg

Şirketin başındaki isim olan Tim Cook, tüm bunlara ek olarak iPhone’un potansiyelini henüz doldurmadığını ve fiyat konusunun buna herhangi bir engel oluşturmayacağı konusunda da iddialı. iPhone’un pazardaki yerini daha da ileriye götürebileceğine dikkat çeken Tim Cook, henüz tüm dünyadaki kullanıcıların sadece yarısına ulaşabildiklerini dile getirdi.

Bu ifadelerle birlikte Apple’ın öncelikli piyasa hedefinin tahmin edildiği gibi Çin ve Hindistan olacağı resmi ağızdan da kanıtlanırken, şirketin bu pazarlarda nasıl bir strateji izleyeceği ise hala belirsizliğini koruyor.

İnsanların akıllı telefonlardaki boyut konusuna fazla takıldığı gerekçesiyle rakiplerine de taş atmaktan çekinmeyen Tim Cook, Apple uygulama geliştiricilere dağıttığı paranın 8 milyar doları bulduğunu kaydetti. Geçtiğimiz ay 7 milyar olduğu açıklanan geliştiricilere ödenen miktar görünüşe göre bir aylık süreçte bir milyar dolar artmış.

Tim Cook ayrıca yeni açılacak Apple mağazaları hakkında da kamuoyunu aydınlattı. Tim Cook 2013 yılında Türkiye’de bir Apple mağazası açılacağını doğruladı. Apple’ın Türkiye’de açmayı planladığı mağaza için çalışan aramasıyla birlikte kesinleşmiş gözüyle bakılan bu karar Tim Cook’un ifadeleriyle de onaylanmış oldu.

Yorumlar
misafir
böyle enayi falan diyenlere uyuz oluyorum sanane kardesim ad ister s3 ister note2 ister iphone isterse HTC kullanir seni mi gerdi ne kadar para odedigi ?? NOT: iPhone kullanıcısı değilim
Cevapla
Misafir
adam diyorki az pastası olana çürük domates var isteyen alır. yok arkadaş yok. Bu Apple insanları düşünmüyor hiç. rabbena, hep bana diyor başka bir şey demiyor. görün işte hala iphone diyen enayiler bakın sizlerle nasıl matrak geçiliyor. gerçi adam haklı bir yönden, demek istiyorki, pahalı Cihazları alacak enayiler oldukça niye ucuza satalım. doğru söze ne hacet. :)))
Cevapla
Misafir
ne gerzekler var bu mihabbeti yapmaktan bikmadiniz mi artik pahali pahali kimseye zorla aldirtmior hem pahali degil note 2 ikibinden satisa cikmadi mi bu da ayni fiyatlarda zaten bos muhabbet yapmayin
Cevapla
tet
Tim Cook sen appel' in basina gelebilecek en buyuk felaketsin...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.