Mobil

Tinder yeni özelliği ile çok konuşulacak!

Partner bulma uygulaması olan Tinder yeni özelliğini kullanıma sundu. Tinder ile sabıka kaydı sorgulama işlemi yapılabilecek. İşte detaylar.

Tinder yeni özelliği ile çok konuşulacak!

Tüm dünyada olduğu kadar ülkemizde de kullanılan partner bulma uygulaması Tinder, yeni özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Bildiğiniz gibi kadına şiddet ve kadın cinayetleri maalesef ki günümüzün en büyük kanayan sorunu. Bu yüzden Tinder bu konuda düğmeye bastığını duyurdu. Çok yakında Tinder üzerinden sabıka kaydı sorgulama işlemi yapılabilecek.

Tinder'da biriyle eşleştikten sonra karşı tarafın bilgilerini direkt olarak sistemden sorgulatabilecek ve daha önce suça karışıp karışmadığını öğrenebileceksiniz. Kadınları korumak için kullanıma sunulacak olan bu özellik sayesinde, kadınlar sabıkalı ve suç işlemeye meyilli olan kişilerden uzak durabilecek.

Match Group’un bünyesinde yer alan OKCupid, Hinge ve Match isimli diğer uygulamaları da bu özelliğe çok yakında kavuşacak. Sabıka kaydı sorgulama özelliğinin gizlilik konusunda bazı endişeleri gündeme getireceği söyleniyor.

Tinder

Muhtemelen sabıka kaydı sorgulatma işlemi her iki tarafın onayının alınmasından sonra yapılacak. Yani biri sizin isteğiniz olmadan sabıkanızı sorgulatamayacak. Bu da gizlilik endişelerini bir nebze olsa da azaltacak gibi görünüyor.

Bu sorgulama işlemi sırasında şiddet, genel sabıka kaydı, taciz ve tecavüz gibi tüm suçlar karşı tarafa gönderilecek. Kadına olan şiddeti azaltması beklenen bu özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.