Tüm gözler Xiaomi MIX Fold 3’ün üzerinde

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen, MIX Fold 3 modelinin özellikleri sızdırılmaya devam ediyor.

Tüm gözler Xiaomi MIX Fold 3’ün üzerinde

Xiaomi'nin bir dizi yeni ürününün Ağustos ayındaki etkinliklerde tanıtılması bekleniyor. Bu ürünler arasında Redmi Pad 2, Redmi K60 Ultra ve Xiaomi Pad 6 gibi cihazlar bulunuyor. Ancak, tüm gözler, katlanabilir telefon modeli olan Xiaomi MIX Fold 3'e çevrilmiş durumda. Daha önce çıkan raporlarda bu cihazın Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanacağı belirtilmişti. Ancak, yeni bir duyum hesabı olan TechGoing'ın belirttiğine göre, bu katlanabilir telefon Snapdragon 8 Gen 2'nin hız aşırtmalı versiyonu ile donatılacak.

Bu duyumlara göre, Xiaomi MIX Fold 3, normalde 3.2GHz hızında çalışan yonga setinden farklı olarak, 3.36GHz hızında çalışan Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile güçlendirilecek. Aynı yonga seti, yakın zamanda duyurulan Red Magic 8s Pro oyun telefonunda da kullanılıyor. Bu güçlü yonga seti, 16 GB RAM ve 1 TB depolama ile eşleştirilecek ve böylece cihazın performansını üst seviyelere taşıyacak. Ayrıca, 4,800mAh batarya, 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj özellikleri de cihazın dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

MIX Fold 3, su damlası şeklinde bir menteşe ile donatılacak. Bu menteşe, cihazın dayanıklılığını artırırken, aynı zamanda ağırlığını azaltacak ve böylece kullanım rahatlığı sağlayacak.

Tüm gözler Xiaomi MIX Fold 3’ün üzerinde

Duyumlarda ayrıca, Xiaomi MIX Fold 3'ün FHD+ çözünürlükte ve 120Hz yenileme hızında 6.56 inç dış ekran, 2160 x 1912 piksel Quad HD+ çözünürlükte ve aynı yenileme hızında 8.02 inç iç ekran ile geleceği belirtiliyor.

Cihazın iç ekranında ekran içi bir parmak izi tarayıcı bulunacak. Arka kamera kurulumu ise, bir Sony IMX800 ana kamera, 10x optik zoom özelliğine sahip bir periskop zoom kamerası, 3.2x optik zoom özellikli bir telefoto kamera ve bir ultra geniş lens olacak. Cihaz, kutudan MIUI 14 tabanlı Android 13 işletim sistemiyle çıkacak.

Söz konusu bu detaylar, Xiaomi'nin özel duyurularına kadar tam olarak doğrulanmayabilir. Ancak MIX Fold 3'ün, Xiaomi'nin en güncel teknolojilerini ve yeniliklerini barındıran bir amiral gemisi olacağı kesin. Böylesi bir amiral gemisi, Xiaomi'nin sadece Çin'deki değil, global pazardaki konumunu da güçlendirecektir.