Mobil

Tüm zamanların en çok satılan akıllı telefonlar listesinin zirvesinde şaşırtıcı bir isim var

Akıllı telefonların gelişmesiyle birlikte tuşlu telefonların popülaritesi son bulmuş olsa da tüm zamanların en çok satan akıllı telefonları listesini zirvesinde hala onlar var.

Tüm zamanların en çok satılan akıllı telefonlar listesinin zirvesinde şaşırtıcı bir isim var

Cep telefonu teknolojisi, geçmişi artık bir hayli eskiye dayandığı kabul edilebilecek bir sektör. Nitekim cep telefonların icadı modern teknolojinin de başlangıç noktalarından biri olarak kabul ediliyor.

Bu sektörün ilk isimleri arasında sayılana Motorola ve Nokia her ne kadar hala akıllı telefon dünyasında varlıklarını korusalar da şimdilerde eski günlerinden çok uzaktalar. Tabi günümüzde akıllı telefonların hakim olduğu bir telefon teknolojisinin olduğunu da hatırlatmamız gerekir.

Tüm zamanların en çok satılan akıllı telefonlar listesinin zirvesinde şaşırtıcı bir isim var

Peki her biri milyonlarca adet satan yeni akıllı telefonlardan herhangi birisi “Tüm zamanların en çok satılan akıllı telefonu” unvanını ele geçirebildi mi dersiniz? Çinli bir platform tarafından yapılan araştırmaya göre bu sorunun yanıtı kesin bir şekilde “Hayır”. Nitekim yapılan araştırmaya göre listenin başında hala toplam 250 milyon adetlik satışıyla Nokia 1100 modeli yer alıyor. Zamanının en popüler cep telefonu olan bu modeli ise yine bir başka Nokia modeli olan ve toplam 248 milyon adet sattığı tespit edilen Nokia 1110 modeli izliyor.

Listenin üçüncü sırasında bulunan ve aslında akıllı telefonlar arasında da en çok satan model olan iPhone 6 ise 224 milyon adet satmış. Dördüncü sırada 200 milyon adetlik satışıyla Nokia 105’i beşinci sırada ise 174 milyon adetlik satışıyla iPhone 6S’i görüyoruz. Son olarak listenin ilk 10 sırasında Nokia ve Apple’dan başka bir markanın olmadığını da söyleyelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.