Mobil

Tumblr, Live Photos (canlı fotoğraflar) ve 3D Touch desteği kazandı

Tumblr, Live Photos özelliğine destek sunan ilk uygulama oldu.


Apple’ın iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta yer verdiği dikkat çeken özelliklerden iki tanesi 3D Touch ve Live Photos oldu. Kimi üreticileri uygulamalarına 3D Touch desteği kazandırırken, Live Photos özelliği ise biraz ikinci plana atıldı.

iPhone 6S/6S Plus kullanıcılarının şimdiye dek sadece kendi telefonlarında kullanabildikleri Live Photos özelliği nihayet bir uygulama tarafından desteklenmeye başlandı. ABD menşeli sosyal ağ ve blog sitesi Tumblr, iOS uygulamasını güncelleyerek, uygulamaya Live Photos desteği sunmaya başladı.

        1449994486_live-photos.jpg1449994492_id480416.jpg

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus sahipleri canlı fotoğrafları bundan sonraki süreçte Tumblr’da paylaşıp oynatabilecek. Tumblr kullanıcıları fotoğraflar arasında gezinirken, bir fotoğrafın canlı fotoğraf olup olmadığını köşesindeki Live Photos ikonundan görebilecek. 

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus kullanıcıların Tumblr’a yükledikleri canlı fotoğrafları diğer iPhone kullanıcıları da oynatabilecek. Android kullanıcıları ise ne yazık ki canlı fotoğrafları oynatamayacak.

Tumblr için yayınlanan son güncelleme platforma 3D Touch desteği de getirdi. Tumblr kullanıcıları içeriği seçmeden gizlenmiş fotoğraf görüntüleyebilecek ve videoları oynatabilecek.

Tumblr iOS için indir

Tumblr Android için indir

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.