Mobil

Türk Telekom da hotspot açıklaması yaptı!

Turkcell'in hotspot yani mobil internet paylaşımından ücret alacağını açıklamasının ardından Vodafone gibi Türk Telekom da bu işlemi ücretsiz olarak sunmaya devam edeceklerini belirtti.


Son günlerde teknoloji sektörünün önemli tartışmalarından biri Turkcell tarafından başlatılmış ve firma abonelerine gönderdiği bir mesaj ile 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren hotspot yani cepte mobil interneti paylaştırma işlemi için ücret alacağını açıklamıştı. Sonrasında yeni bir açıklama yapan firma Hızlı Giriş sistemini kullananların bu işlem için ücret ödemeyeceğini ancak kullanmayanların 2 GB için 9 TL ödemek zorunda kalacaklarını belirtmişti.

Türk Telekom da hotspot ücreti almayacak

Turkcell'in bu açıklamasından sonra Vodafone bu işlem için ücret almayacağını duyurmuştu. Bu iki operatörün açıklaması ile beraber gözler Türk Telekom'a çevrilmişti. Beklenen açıklama geldi ve Türk Telekom da cepte mobil internet paylaşımı için ücret almayacağını açıkladı.

Turkcell'den yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Görüldüğü gibi 15 Ocak 2019 tarihinden itiraben Turkcell mobil internet için dolaylı da olsa ücret alan tek operatör olacak. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
cuvaldiz..
bu bir kalkişmadir..
Cevapla
MMc
Ben turkcell iyim ama boyle giderse turktelekom veya vodafone'a geçeceĝim ve benim gibi düşünen çok kişi var etrafımda...
Cevapla
Oktay ser
Cok sacma turkcelin yatigi abone kaybeder
Cevapla
Tarık
Memleket hırsız uğursuz şeref yoksunu zenginler yüzünden yaşanmaz hale geldi yeniden çanakkale destanı yazacağız bu zulüm devam ederse
Cevapla
yakup
helal olsun turktelekom
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.