Mobil

Turkcell'den flaş hotspot açıklaması!

Turkcell’den mobil interneti paylaşma ücretine yönelik resmi açıklama geldi. İşte detaylar!

Turkcell'den flaş hotspot açıklaması!

Bildiğiniz gibi Turkcell aldığı bir karar ile hotspot paylaşımını ücretlendireceğini açıklamıştı. 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren cep telefonundan internet paylaşımı yapacaklardan 9 TL ücret alınacak. Konuyla ilgili bilginin yayılmasıyla beraber sosyal medyada büyük bir tepki oluşmuştu.

Birçok kullanıcı ile beraber bizim de doğru bulmadığımız uygulama özellikle internetini paylaştıran kullanıcıları etkileyecek. Şimdilik sadece Turkcell'in hayata geçirdiği bu uygulama ile ilgili olarak geçtiğimiz gün Vodafone bir açıklama yapmış ve hotspot üzerinden herhangi bir ücret alma planlarının olmadığını belirtmişlerdi. 

Eh haliyle bu açıklama ile beraber artık Turkcell kullanıcıları kara kara düşünmeye başladılar. Operatörün böylesine bir karar almasının kullanıcı sayısında da etki oluşturabileceğinin farkına varan operatör, flaş bir açıklama yaptı. 

Turkcell'den flaş hotspot açıklaması!

Yapılan resmi açıklamada Turkcell;  “Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek. Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler. Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak.

Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler. Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GB’lık ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek.

Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler. 15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor. 

Hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” sözleri ile konu hakkında düşüncelerini iletti. 

Açıklamanın Türkçe anlamı: 

Turkcell biraz kafa karıştırıcı bir açıklama yaptıysa da Türkçesi şu anlama geliyor: Eğer Hızlı Giriş yaparsanız mobil internet paylaşımı için bir ücret ödemeyeceksiniz. Ancak bu işlemi Hızlı Giriş yapmadan kullanmak istediğinizde 2 GB için 9 TL ödemek zorunda kalacaksınız. 

Açıkçası bu açıklama kullanıcıları pek tatmin edecek gibi durmuyor. 9 TL olarak belirtilen ücret karşılığında kullanıcıların kendilerine tanımlanan 2 GB‘lık interneti paylaşabileceği belirtilmiş durumda. Bu sınırlama ne kadar mantıklıdır bilemeyiz ancak sizler için hazırladığımız video üzerinden konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

 Peki ya siz Turkcell'in açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Yaw he he.
İlk işim turktelekoma geçmek olacak
Cevapla
Derya
Zannediyor musunuz '''Hızlı giriş'' yeni çıktı, bu b planıydı. Kullanıcıların nabzını yoklayalım, aşırı tepki alırsak ''Hızlı giriş'' muhabbeti ile kıvırırız taktiği... Ayrıca açıklama kafa karıştırıcı ve de sonuç tatmin edici değil, taahhütüm bitsin, ilk iş hattımı başka bir operatöre taşımak olacak!
Cevapla
yakup
Turkcell'den flaş hotspot açıklaması! yaptığı açıklama hem kafa karıştırıcı hemde anlaşılır bir açıklama olmamış müsterilerin kafalarını karıştırmış nitekim benim paketim istediğim gib paylaşım veririm o benim bileceğim zaten paketi almışım BENİM OLAN PAKETİ İNTERNETİ ister paylaşım veririm ister paylaşım vermem benim bileceğim iş hotspot yaparsam ekstra 9 tl vercem hee tam bir saçmalık tam bir mantıksız bir akıl trcell böyle yaparsa müsteri kaybeder bu kadarda müsteriye yapılmaz resmen kazıklamaktır
Cevapla
dikkat..!
en küçük bir ödememe durumunda türkcell icraya veriyor. 2 sene evvel 1 fatura ödememiştik..400 lira icra parası gel..fatura 60 lira idi.. Türkcell,den kaçınız. haram olsun dedik..günde 6 lira faiz parası koymuş..haberimiz yok.
adem
10 yıldır vodafone kullanıyorum 21 inde türkcelle geçtim yeni evde vodafone çekmiyor diye internet için 😂 bu muhabbet hoş olmadı ama hızlı giriş yaparım dert değil
Cevapla
Bayram
4 diyon 9 diyon, topluyon 30 diyon !
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.