Mobil

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone sahiplerine kötü haber

Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone sahiplerini üzecek haber bugün geldi. Artık faturalarınızı zamlı bir şekilde ödeyeceksiniz. İşte yapılan o değişiklik.


Türkiye, diğer ülkelere nazaran sunmuş olduğu mobil ücretleri ile oldukça uygun bir politika izliyor. Özellikle Amerika ile karşılaştırıldığında mobil paketlerimizin ne kadar uygun olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak bugün Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone sahiplerini üzecek haber geldi.

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete'de Özel İletişim Vergisi'nin (ÖİV) artacağı açıklanmıştı. Yüzde 7.5 olan bu vergi yüzde 10 olarak belirlenmişti. Mobil operatörler olan Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone artık faturalara ek olarak ÖİV farkını yansıtacak. Bu yüzden müşteriler biraz daha fazla fatura ödeyecek.

Bugün Vodafone müşterilerine; "30.01.2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan karar gereği %7,5 olan Özel İletişim Vergisi (ÖİV) oranı, %10 olarak güncellenmiştir. Yeni vergi oranı sebebiyle 30.01.2021 itibarıyla kullanımlarınıza ait oluşan ÖİV farkı, bu faturanıza yansıtılacaktır." mesajını gönderdi.

Muhtemelen ilerleyen günlerde bu bilgilendirme mesajı Türk Telekom ve Turkcell'den de gelecek. Ancak telaşlanmaya gerek yok. Örneğin 100 TL'lik bir fatura ödüyorsanız bu 2 TL daha zamlanacak.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Özel İletişim Vergisi'nin artmasının sizi olumsuz yönde etkileyeceğine inanıyor musunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.

Ayrıca aşırı dezenfektan kullandığı için para cezası yiyen vatandaşımızın haberine de aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar
SELAM ALEYKÜM
NORMAL YA HERŞEYE ZAM ZAMADA ZAM NASIL YAŞANILIR ANLAYAMIYORUM İŞ GÜÇ YOK ÇARESİZLİKTEN BAŞKA HİÇ BİR ŞEY YOK SAYGILARIMLA...
Cevapla
Ahmet Hüseyin
Haberinizdeki sahipler, neyi ifade ediyor? Müşterilerin ödeyeceği vergiyi bu GSM şirketlerinin sahipleri üzerinden anlatmak isterken, sanırım Türkiye'deki mobil hizmet abonelerini yazmak istemişsiniz. Hukuk bilgisi üzerinden yürüseniz, "sahiplik" kavramın yerine "abonelik" kavramını kullanmanız gerektiğini çıkartabilirdiniz. Başlık ta haber de ne yazık ki, doğru aktarılmamış. Üzücü...
Cevapla
moonwalker
artık Türkiyede oluşacak zamlar nedeniyle hiç şaşırmıyorum ... Savunma Sanayimize yatırımlar gerekiyor ve bu yatırımı bizler T.C. Vatandaşların ceplerinden temin ediyorlar ... hiç şaşırmıyorum ...
Cevapla
lj
Ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Cevapla
Berati kırnaoğlu
Ya Hu hepsi ayni zam geldi biz ne Kullanacaz ozaman
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.