Mobil

'Turkcell Güvenlik' ile kendinizi ve ailenizi güvende hissedin!

Turkcell, cebinizi ve ailenizi güvenlikte tutacak yeni uygulamasını tanıttı!

'Turkcell Güvenlik' ile kendinizi ve ailenizi güvende hissedin!

Türkiye'nin lider GSM operatörlerinden Turkcell, bugün düzenlediği basın toplantısıyla, uzun zamandır göremediğimiz güvenlik dalında yeni gelişmelere imza attı. 'Turkcell Güvenlik' adını verdiğimiz güvenlik uygulamasının lansmanını gerçekleştiren Turkcell, bu uygulamayı daha önceki T model cep telefonlarında kullanıcılarına sunduklarını, bugün ki lansmanda ise uygulamayı Android ve iOS alt yapılı tüm akıllı telefonlara uyarladıklarını dile getirdi.

 1377608403_1377589891102.jpg

Genel Müdür Yr. Burak Sevilengül ve uygulama departmanından yetkililerin paylaştığı sunumda tanıtılan güvenlik çözümleri basın mensuplarının ilgisini topladı. Uygulama, günlük hayatta ihtiyacımızı görecek acil güvenlik önlemlerini kapsıyor. Yine içeriğinde bulunan bir çok hizmeti ücretsiz sunacak Turkcell kalitesi kişileri kendini güvende hissetmesini sağlıyor. 

Uygulama şuan için 3 güvenlik kategorisi altında çalışıyor. Hali hazırda marketlerden indirip yükleyebileceğimiz uygulamadaki kategoriler; 'Kişisel Güvenlik - Çocuğum Güvende - Cebim Güvende' olarak yer alıyor. En kısa zamanda Arabam Güvende şeklinde yer alan kategoriyi de aktif edeceklerini dile getiren Sevilengül, biz müşterilerimiz ve ailesine güvenli bir yaşam sunmak için çalışmaya devam ediyoruz dedi.

1377609579_20130827105301.jpg

Uygulamanın en çok dikkat çeken kısmı 7-14 ile yaş aralığındaki kız çocukları için gelen Çocuğum Güvende kategorisi ve onun yapabilecekleri oldu. Ebeveynin üzerine alınan hat ile birlikte T.C. Kimlik numarasıyla yapılan başvurular kapsamında Turkcell Güvenlik uygulaması işlevlerini rahatlıkla yerine getirebilecek. Çocuğunuz sizin denetiminizde olduğu uygulama bir çok ekstra özellikle büyük yankı uyandıracağa benziyor.

1377608418_guvenlik-servisleri-2-1.jpg

Burak Sevilengül: Amacımız müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlamak

Turkcell Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül şunları söyledi:

"Cep telefonları artık her an her yerde yanımızdan ayırmadığımız hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Mobil iletişim altyapısının sağladığı yetenekler, sürekli yanımızda taşıdığımız cep telefonlarını farklı alanlarda insan hayatına fayda sağlayacak önemli bir araç haline geliyor. Bu alanlardan belki de en önemlisi güvenlik. Birkaç yıldır odak alanımız olan güvenlik konusunda pek çoğu ilk olan önemli yeniliklere imza attık. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell Güvenlik ile bu servisleri tek bir çatı altında toplayarak, iletişim teknolojilerini insana fayda sağlayacak ve hayatı kolaylaştıracak çözümlere dönüştürme hedefimizi bir kez daha hayata geçiriyoruz. Bu uygulama sayesinde çocuklarımızın güvenliği ile ilgili önlemler alabiliyor, acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızı konum bilginizden haberdar edebiliyor ya da İlk Yardım, Polis İmdat, Jandarma gibi acil numaraları ararken yine konumunuzu kolayca bildirebiliyorsunuz. Turkcell Güvenlik ile müşterilerimizin güvenliğine katkı sağlayacağımızı bilmek bize mutluluk veriyor."

Çocuğunuz cep telefonu kullanırken içiniz rahat olsun

Turkcell Güvenlik'in sağladığı faydalar arasında Çocuğum Güvende ve Kişisel Güvenlik başlıkları altında sunulanservisler dikkat çekiyor. Çocuğum Güvende servisi sayesinde, 7-14 yaş arasındaki çocuğunuzun cep telefonuyla sadece uygun gördüğünüz kişileri aramasını sağlayabiliyor, kimlerden çağrı ya da SMS alabileceğini belirleyebiliyorsunuz. Servis, merak ettiğinizde ya da acil durumlarda çocuğunuzun nerede olduğunu SMS ile öğrenmenizi ve deprem durumunda en son konum bilgisinin otomatik olarak size SMS olarak iletilmesini de sağlıyor. Güvenli internet özelliği sayesinde istediğiniz profili seçip, çocuğunuzu zararlı içeriklere ulaşmasını daengelleyebiliyorsunuz.

1377608661_20130827105645.jpg

Acil durumlarda

Turkcell Güvenlik kapsamında yer alan Kişisel Güvenlik servisleri içinde, kritik durumlarda hayat kurtarıcı olabilecekACİL uygulaması da yer alıyor. Ücretsiz sunulan Acil uygulaması ile telefonun GPS ve WiFi özellikleri Turkcell baz istasyon verisi ile birleştirilerek daha hassas bir konum tespiti yapılabiliyor. Ardından tek bir tuşa basarak acil durum mesajınızı SMS/e-posta olarak yakınlarınızla, 112/155 gibi acil yardım numaraları üzerinden yetkililerle ya daFacebook ve Twitter gibi sosyal ağlar üzerinden tüm listenizdekilerle paylaşabiliyorsunuz. Paylaşım esnasında konum da otomatik olarak iletildiği için, yardım isterken nerede olduğunuzu tarif etmenize gerek kalmıyor ve vakitten kazanıyorsunuz.

Acil uygulaması içindeki Sağlık Bilgilerim ile acil yardım ekiplerine kendiniz hakkında en kritik bilgileri hızla aktarmak da çok kolay.

Turkcell Güvenlik'i nasıl kullanabilirsiniz?

Android ve iPhone telefonlarda çalışan Turkcell Güvenlik uygulamasını ücretsiz olarak indirebilmek için GUVEN yazıp2222'ye göndermek yeterli. Turkcell Güvenlik içinde yer alan farklı servisler ise sorgu başı ya da aylık abonelik olarak ücretlendiriliyor.

Turkcell, abonelerin kişisel bilgilerinin gizliliği prensibi gereği, kullanıcıların söz konusu uygulamada yer alan konum bilgisi de dâhil olmak üzere hiçbir bilgisini üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır. Bu uygulama üzerinden gerçekleşecek herhangi bir paylaşım, kullanıcının kendi inisiyatifi ve onayı çerçevesindedir.

Turkcell Güvenlik hangi servisleri kapsıyor?

Kişisel Güvenlik Servisleri

· Acil: Konum tespiti ve yakınlarla/yetkililerle paylaşım

· Numara / SMS Engelleme: İstemediğiniz kişilerden gelen çağrı ve SMS'leri engelleyin

· Deprem Bilgi: Herhangi bir yerde 5 üstü deprem olduğunda bilgisi anında cepte

· Eczane: En yakın eczane nerede?1377609103_20130827105454.jpg

Çocuğum Güvende Servisleri

· Çocuğum Güvende: Çocuğumun nerede olduğunu istediğimde öğrenebileyim

· SMS / Numara Engelleme: Çocuğuma yabancılardan SMS ya da çağrı gelmesin, kiminle görüşebileceğini ben belirleyebileyim

· Güvenli İnternet: Çocuğumun interneti güvenli şekilde kullansın

· Depremde bana ulaş: Deprem olduğunda çocuğumun bilgisi SMS ile cebime gelsin

Cebim Güvende Servisleri

· Cebim Güvende: Telefona uzaktan erişim, alarm çaldırma, bulana mesaj atma

· Telefon Yedekleme: Telefonunuzu güvenle yedeklemenin en kolay yolu

Google Play Store - Turkcell Güvenlik

App Store - Turkcell Güvenlik

Yorumlar
Hap yap para kap
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.