Mobil

Turkcell koronavirüs için elini taşın altına koydu

Türkiye'nin önde gelen operatörlerinden Turkcell, koronavirüs salgını için elini taşın altına soktu. İşte konu hakkındaki detaylar.

Turkcell koronavirüs için elini taşın altına koydu

Ülkemizin önde gelen operatörlerinden biri olan Turkcell, koronavirüs salgını yüzünden aldığı tedbirleri açıkladı. İşte Turkcell tarafından hayata geçirilen önlemlerin tamamı.

Öğrenciye öğretmene ek kota

Milli Eğitim Bakanlığımızın uzaktan eğitim uygulamasını duyurmasını takiben Turkcell olarak EBA altyapısından yararlanacak ‘öğretmen ve öğrencilerimizin’ kullanımı için aylık internet kotasını ikiye katlayarak 6 GB’a çıkardık.

Sabit internet kullanan müşterilerimizin EBA altyapısına doğru yaptıkları bağlantı hızlarını ise hem indirme hem de yükleme tarafında 100 Mbit’e yükselterek kesintisiz eğitim için gerekli altyapıyı sunmaya başladık. Yine TV+ platformumuzdan velilerimiz ve öğrencilerimizin EBA kanallarına erişebilmeleri amacıyla gerekli altyapıyı hazırlayarak ilkokul, ortaokul ve lise için ayrı ayrı kanallar açtık ve bu kanalların hem televizyon hem de mobil cihazlardaki TV+ uygulaması üzerinden izlenebilmesini sağladık.

Ayrıca TV+ uygulaması üzerinden EBA kanallarına erişecek tüm müşterilerimize 10GB ek internet paketi tanımladık. Tüm bunları yaparken altyapı tarafında ise EBA web sitesine olan erişim kapasitesini iki katına yükselttik. EBA web sitesinde yer alan eğitim videolarını sunucularında barındıran 3’üncü parti tedarikçiye doğru olan ara bağlantı kapasitesini ise beş katına çıkardık.

7-24 kesintisiz hizmetle işler evden yönetiliyor

Bu olağanüstü şartlarda sadece bireylerin değil, kurumların da yanındayız. Türkiye’nin en büyük veri merkezi işletmecisi olarak, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin de olduğu 1600’den fazla kurumsal müşteriye veri merkezini uzaktan yönetme imkanı sunuyoruz. Bu sayede şirketler 7-24 kesintisiz hizmet alarak iş sürekliliğini sağlıyor; mekandan bağımsız olarak sistemlerine erişerek çalışmalarını evden de sürdürüyor. Aynı zamanda olağan dışı durumlarda alanında uzman Turkcell mühendisleri tarafından uzaktan destek verilerek saniyeler içerisinde sorunlar çözülüyor.

Çağrı merkezi çalışanımız artık evden cevap veriyor

Müşterilerimizin yanı sıra çalışanlarımızın sağlığı da bizim için çok önemli. Güçlü altyapımız sayesinde geçen 13 Mart Cuma gününden bu yana 5 bin kişiyi aşan, hatta ekosistemimizle 8 bine yaklaşan çalışanımızla Türkiye’nin en geniş katılımlı evden mobil çalışmasını da gerçekleştiriyoruz.

Tüm çalışanlarımız Turkcell şebekesi üzerinden işlerini kesintisiz olarak, tıpkı ofislerindeymişçesine evlerinden sürdürüyor. Sadece Türkiye’de değil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Belarus ve Ukrayna’daki iştiraklerimizde görev alan çalışanlarımız da işlerini evlerinden yürütüyor. Yine çağrı merkezimizde görev yapan çalışanlarımıza da gerekli olan tüm teknik donanımı sağlayarak evlerinden hizmet vermesini sağladık.

Şüphesiz müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmak için gerek şebeke tarafında gerekse evlerinde internet kullanan müşterilerimizi hizmet vermek üzere sahada görev yapan fedakâr arkadaşlarımız da bulunuyor. Onlar da gelişmelere göre doktorlarımız tarafından anbean bilgilendiriliyor. Bakanlığımızın belirttiği her türlü korunma tedbirleri şirketimiz tarafından alınarak görevlerini sürdürüyorlar.

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere ek olarak AVM’lerde yer alan tüm Turkcell mağazalarımızı kapattık. AVM mağazalarımızın dışındaki mağazalarımız ise müşterilerimizin acil ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sağlık Bakanlığı ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından belirlenen tüm önlemleri alınmış bir şekilde pazartesi - cumartesi günleri saat 12 – 18 arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Bununla birlikte müşterilerimizin işlerini evlerinden de yapmalarına destek vermek amacıyla Dijital Operatör ve www.turkcell.com.tr uygulamamız ve çağrı merkezlerimiz üzerinden kesintisiz hizmet sunuyoruz. Ayrıca Turkcell müşterilerimizin telefonlarındaki şebeke yazısını ‘EvdeHayatVar’ şeklinde değiştirerek virüsle mücadeledeki en önemli unsurlardan biri olan evde kalma konusuna destek veriyoruz. Bu süreçte sosyal medya hesaplarımızdan müşterilerimize sürekli bilgilendirme yaparak güncel durumla ilgili onların hayatını kolaylaştıracak bilgileri paylaşıyoruz.

Sağlık çalışanlarımıza 5GB ve 500 dakika konuşma paketi tanımlayacağız

Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz. Bu kapsamda sağlık sektöründe görevli Turkcell’lilerin hatlarına mevcut paketlerine ek olarak ücretsiz 5GB internet ve 500 dakika konuşma tanımlamak için çalışmalarımıza başladık.

Konsolosluk aramaları ücretsiz

Devletimizin aldığı önlemlere destek vermek amacıyla yurtdışında olan müşterilerimizin dünyanın her yerinden Dışişleri Bakanlığımızın 7/24 hizmet verdiği Konsolosluk Çağrı Merkezi’ne (+90 312 292 29 29) yapacakları aramaları ücretsiz hale getirdik. BİP üzerinden 10 kişiye kadar görüntülü konferans imkanı Ayrıca dijital servislerimiz ile hangi operatörün hattını kullanırsa kullansın evden çalışmaya devam eden tüm vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Evlerinde bulunanlar Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden yakınlarıyla mesajlaşıp görüntülü olarak görüşürken, evden çalışmak durumunda olanlar da toplantılarını 10 kişiye kadar görüntülü konferans imkanı sunan BiP üzerinden yapabiliyor. TV ve film izlemek isteyenler için TV+, müzikseverler için fizy, evlerinde geçirdikleri zamanda gazete ve dergi okumak isteyenler için Dergilik uygulamasının yanı sıra Yaani arama motoru ve paraya veya kredi kartına dokunmadan tüm ödemelerin güvenli şekilde gerçekleştirilebildiği Paycell uygulamaları da tüm operatör kullanıcılarına hizmet veriyor.

Yorumlar
İbrahim
Sahtekarlar faturalarıda salgın süresince almayın herkesi boykata davet ediyorum
Cevapla
tırıvırı
superbox kullanıyorum covid salgını sonrası coğunlukla hızım 1.5 mb indiği oluyor kac defa arıza kaydı alındı sadece bu değil diğer operatörlerde fatura indirimi yapıp insanları biraz rahatlatmalı,reklamlarda hepsi cok iyi güya ama sıkıntılı günde sınıfta kaldılar.
Cevapla
Tirivirii
Türkcell sen hele faturanı ödeme de gör kolaylığı beim bir sürü arkadaşım aydır evdeyiz iş yok maaş yok telefonları kesildi elini taşın altına değil bala banar türkcell
ad mad yok
taş değil bu çakıl :)
Cevapla
Ola
Sözcü’den Hande Zeyrek’in haberine göre, kararın ardından 23 Mart Pazartesi sabahı iletişim operatörü Turkcell, ‘Değerli avukatlarımız’ diye başlayan mesajda bir gün önce Resmi Gazete’de yayımlanan karar gereği ‘Merkezi takip sistemi’ de dahil olmak üzere 30 Nisan’a kadar tüm icra takip işlemlerinin durdurulduğu hatırlatılarak “Bu süre zarfında tahsilat arama/ iletişim faaliyetlerine, müşteri hassasiyeti gözetilerek bir sonraki duyuruya kadar devam edebilirsiniz” bilgisi verildi.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.