Mobil

Turkcell kullanıcıları yaşadı! ASELSAN ile el sıkışıldı!

Turkcell, yerli uygulamalar için atılımlarına yenisini ekledi. ASELSAN ile Turkcell, yerli ve milli uygulamalar için el sıkıştığını açıkladı.


Facebook skandalı ile verilerin korunması gündeme geldiğinde Turkcell, Türkiye'nin verisi Türkiye'de kalmalı şeklinde çok güzel bir açıklama yapmıştı. Bu süreçte yerli ve milli uygulamalara olan rağbet artmıştı. Özellikle mesajlaşma konusunda yerli uygulamalara geçiş yapılmıştı. Bugün ise Turkcell'den bir hamle daha geldi.

ASELSAN ve Turkcell, güvenli dijital iletişim çözümü için el sıkıştıklarını açıkladı. Turkcell mühendislerinin geliştirdiği BiP uygulaması üzerinden ASELSAN’a özel tasarlanan a-ileti platformu sayesinde, 9 bine yakın ASELSAN çalışanı güvenle mesajlaşmaya devam ediyor.

Yüzde 100 yerli ve milli olan a-ileti platformundaki veriler ‘Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalsın’ prensibine uygun olarak ASELSAN’ın kendi veri merkezlerinde saklanıyor.

Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’in uygulama özelleştirme altyapısı kullanılarak tasarlanan a-ileti platformunda ASELSAN çalışanları kendi aralarında yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerini yapabiliyor.

Ayrıca platformda bulunan Keşfet bölümündeki kapalı grup kanalları, ASELSAN ve çalışanları arasındaki iletişimin dijitalleşmesine imkan tanıyor. Veri gizliliğinin son dönemde daha da önem kazanmasıyla kullanıcılara güven veren uygulama, bir şirkete özel geliştirilen ilk iletişim platformu olma özelliği taşıyor.

Turkcell ile ASELSAN'ın ilerleyen dönemlerde başka uygulamalar üzerinde de çalışması bekleniyor.

Yorumlar
Muhammed Eyyüp Sarı
Marmaris aksazdayım. Şebeke çekmiyor aselsanla anlaşmaları beni bağlamıyor. Yüklediğim paketimi kullanamıyorum. Pes doğrusu
Cevapla
Adana lı
20 yıldır Turkcell liyim bırakıyorum artık milletin kanını emiyorlar kimseye ulaşamıyorum Cumhurbaşkanına ulaşmak bukadar zor deyil 3 yıldır bir şebeke konusunu hal etmediler sahte turkcell
Cevapla
Efsane
Bip ricam biren önce durum gelsin bazı eksikleri var mesela karşı tarafa mesaj yazıp sonra silmek istersen ben den sil yada hepsinden sil mesaj şe yok vassapta var onun gibi olursa iyi olur ozan bipe geçisler daha çok olur saygılar
Cevapla
Fahri
Yaşayan turkcell kullanıcıları değil Aselsan kullancıları .
Cevapla
Hturk
20gb 1000dk 1000 sms 48.5tl ttelekom. Kafam rahat. Kötü çekiyor bazı yerlerde ama bunu ben 3 op. De yaşadım. Hepsi aynı en son cebimi düşünmek zorunda.kaldi. hattını taşıdım. Turkcell çok pahalı gerek yok bence okadar para.vermeye.
Cevapla
HSN. SARİHAN
Turkcell 8 GB Paketi 48 TL.Fiyatları satıyordu Turktelekom bu paketi 35 TL. Olarak veriyor. Üstelik 5 TL. Ödeyerek 10 GB internet alıyorum. Gayet iyi çekiyor ve çok memnunum.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.