Mobil

Turkcell sahipleri turnayı gözünden vurdu!

Turkcell, yerli teknolojiler sayesinde şebekesinin gücüne güç katmaya hazırlanıyor. Turkcell'in yeni teknolojileri ile sorunlar ortadan kalkacak.

Turkcell sahipleri turnayı gözünden vurdu!

Operatör devi Turkcell, en son teknolojilerle müşterilerine en kaliteli şebeke deneyimini yaşatabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Turkcell’in şebekesinin ve servislerinin yönetildiği Servis Operasyonları Merkezi’nde kullanılan yeni nesil dijital teknolojiler ve yerli çözümler sayesinde şebeke performansı en üst seviyede tutuluyor.

Mobil ve sabit erişim şebekesinin sağlıklı işlemesi için kullanılan 200 bini aşkın şebeke ekipmanından sağlanan alarmlar ve performans verileri akıllı makineler ile analiz ediliyor. Bu sayede çeşitli nedenlerle ortaya çıkabilecek olası sorunlara otomatik olarak uzaktan müdahale edilebiliyor. Ayrıca çözüm sağlanamayan arızalar ise saha ekiplerine otomatik olarak yönlendiriliyor.

Söz konusu operasyon süreçleri yıllar içerisinde şebekede gerçekleştirilen dijital dönüşüm çalışmaları sayesinde yaklaşık yüzde 95 oranında dijitalleştirilerek akıllı robotlarla yapılmaya başlandı.

Sahada çalışan Turkcell personelleri ise kendilerine özel olarak tasarlanmış olan Akıllı Asistan uygulaması ile ihtiyaç duydukları tüm bilgilere kolayca ulaşıp arızalara hızlıca çözüm bulabiliyor.

Turkcell sahipleri turnayı gözünden vurdu! - Resim : 1

Turkcell mühendisleri tarafından bu amaçla geliştirilen yapay zekâ teknolojisi hava koşullarından ya da cihaz arızalarından dolayı meydana gelebilecek servis kesintilerini önceden tahmin ederek kesinti yaşanmadan müdahale edilebilmesini sağlıyor. 

Bununla birlikte Türkiye’nin dört bir yanından Çağrı Merkezi’ne gelen aramalar da anlık olarak takip ediliyor ve belirli bir lokasyonda çağrı yoğunluğu artışı yaşanırsa otomatik arıza analizi yapılarak ilgili Turkcell mühendisleri sistem tarafından robot aramalarla bilgilendiriliyor.   

Yorumlar
Erhan yavaş
Eskiden 3G 4G çekmezdi 2021 yılın saha çalışması başarılı oldu şimdi 4.5G Mükemmel Çok Teşekkür ederim sn Türkcell çok memnunum birde paketler uygun birde tv paketleri uygun olsa bal kaymak olur saygılar ve sevgiler dilerim
Cevapla
Aysel yasar
Senelerdir turkselliyim memnunum desem değilim ama yinede turkselliyim çoğu yerlerde çekmiyor inşallah bundan sonra sevindirin bizi yüksek👍👏
Cevapla
Dohan
Sabit interneti mobil gibi istenilen yerde kullanmak sadece modem olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.