Mobil

Vodafone mobil internet paylaşımından ücret almayacak!

Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu. İşte detaylar!


Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılardan ücret talep edilmediği açıklamasında bulundu. Vodafone açıklamasında, "Türkiye'nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor." ifadelerine yer verildi.

Vodafone'dan hotspot açıklaması!

Açıklamada, Vodafone kullanıcılarının herhangi bir ek ödeme yapmaksızın hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan 'kişisel erişim noktası' özelliğini kullanmaya devam ettiği bildirildi. Peki ne olmuştu? 

Turkcell tarafından yapılan bir duyuru ile 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren cep telefonundan internet paylaşımı yapacaklardan 9 TL ücret alınacak. Konuyla ilgili bilginin yayılmasıyla beraber sosyal medyada büyük bir tepki oluştu.

 

Birçok kullanıcı ile beraber bizim de doğru bulmadığımız uygulama özellikle internetini paylaştıran kullanıcıları etkileyecek. 

Cepteki internet paketimizi paylaşmaya yarayan Hotspot özelliği uzun yıllardır cep telefonlarında bulunuyor. Özellikle internetten uzak ortamlarda bilgisayarlarla paylaşım için kullanılan bu özellik yurtdışında genelde ücretli olarak kullanılıyor. Ancak yurtdışında hem fiyatlar daha makul hem de data paketleri daha yüksek kapasitelerde. 

Bu tepkilerin ardından Turkcell geri adım atar mı bilmiyoruz ancak vatandaşın bu durumdan pek memnun olmadığını da belirtmeden geçmeyelim. Öte yandan Türk Telekom'un bu konuda henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim. 

Yorumlar
millet...
vodefone int.paylaşımı almıyor..ancak mesaj gönderdi..2 gb..5 lira biz kabul etmedik.. bu ne perhis bune lahana turşusu..benzeri gibi..işleri güçleri millete kazık atmak. aslında bu 3 operatörde kapanmalı. veya devlet kayyım atmalı..3ünede.. belediyelere atıldı..bu şirketler millete zarar veriyorsa bunlarada atılmalı.. HAK YERİNİ BULMALI..3,ü de bitirim.. milletin hakkı haram olsun 3,üne de..amin
Cevapla
Kenan
Turkcell sonunu hazırlıyor galiba arkadaşlar şu belirteyim önceden turkcell kullanıyordum şimdi türk Telekom kullanıyorum aynı pakete 30₺ daha az ödüyorum şehir merkezinde iseniz sürekli seyahat etmiyorsanız türk Telekomu tercih edebilirsiniz bir yıldır kulkanıyorum gayet memnunum
Cevapla
yakup
helal olsun vodofone şirketine mobil internet paylaşımından ücret almicakmiş trcell alırsa valla trcelli bırakırım
Cevapla
Mumin
Arkadaşlar sizde tepkinizi o operatorden ayrılarak başka saglayiciya geçerek gösterin bak nasıl geri adım atiyorlar
Cevapla
Smart Choice
Kullanılan mobil veri kotası değişmiyor. Ücreti belli. Kota aşımı olunca zaten ücreti alınıyor. Bedeli ödenerek alınan paketi nasıl kullanırsam kullanırım. Bence ek bir ürün veya hizmet sunulmadan aynı ürüne sırf kullanım şeklini bahane edip ilave fiyat getirmek fırsatçılıktır. İlave internet veriliyor gibi satış taktiklerine gerek yok. Zaten ilave interneti de bahsedilen fiyatlara satıyordunuz. Bari milleti saf yerine koymayın. Neyse tüketici tarafında internet paketli tarife sahipleri operatör tercihlerini yeniden düşünecek artık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.