Türkiye'de satılan Redmi modeli için Android 11 güncellemesi yayınlandı

Redmi 9 Prime adıyla da anılan Redmi 9 geçen yıl Eylül ayında aldığı güncellemenin ardından şimdi Android 11 güncellemesine geçiyor.

Türkiye'de satılan Redmi modeli için Android 11 güncellemesi yayınlandı

Redmi 9, Haziran 2020'nin başlarında küresel çıkışını yaptı. Android 10 tabanlı MIUI 11 ile piyasaya çıkan telefon, Eylül ayının sonunda MIUI 12'ye güncellendi. Şimdi, piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra, cihaz Android 11 güncellemesini almaya başladı.

Redmi 9, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi bütçeli akıllı telefonlardan biriydi. Bu telefon Hindistan'da Redmi 9 Prime olarak da biliniyor. POCO M2, bu el cihazının bir klonu. POCO versiyonu o kadar popülerdi ki marka yakın zamanda POCO M2 Reloaded olarak yeniden piyasaya sürdü.

Redmi 9 Android 11 güncellemesi alıyor

Türkiye'de satılan Redmi modeli için Android 11 güncellemesi yayınlandı - Resim : 1

İyi bilinmesine rağmen cihaz Android 11 güncellemesini ancak şimdi alıyor. Şu anda güncelleme, V12.0.1.0.RJCCNXM yapı numarasıyla Çin'de yayında.

Diğer yeni yayınlanan herkese açık MIUI derlemeleri gibi, bu güncelleme de Kararlı Beta aşamasında. Bu nedenle, şimdilik güncelleme yalnızca belirli birkaç kullanıcı için mevcut. Ancak, önümüzdeki günlerde Çin'deki tüm birimlere dağıtılması gerekiyor.

Benzer şekilde, Redmi 9 (Redmi 9 Prime) Android 11 güncellemesi, bu telefonun diğer bölgesel varyantlarının yanı sıra POCO M2'ye de çok yakında ulaşacak. Son olarak, bu akıllı telefonlar MIUI 12.5 güncellemesi için de uygun. Redmi 9 6.53 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunuyor ve ekrandaki çentik 8 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kameraya sahip. 3 GB RAM / 32 GB depolama ve 4 GB RAM / 64 GB depolama olmak üzere iki farklı versiyonda kullanıcıların karşısına çıkan telefon, MediaTek Helio G80 işlemciden güç alıyor.