Huawei HarmonyOS ile çalışan MatePad Pro tabletini tanıttı

Huawei, HarmonyOS ile çalışan MatePad Pro modelini resmi olarak duyurdu. Yeni model donanım anlamında da bazı farklılıklar taşıyor.

Huawei HarmonyOS ile çalışan MatePad Pro tabletini tanıttı

Google ambargosu sebebiyle kendi işletim sistemini geliştirme çalışmalarına hız veren Huawei bugün yeni işletim sistemini resmi olarak tanıttı. İşletim sistemi ile beraber yeni donanımları da piyasaya süren marka üç yeni tablet modelini duyurdu: Huawei MatePad Pro, MatePad 10.8 ve MatePad 11. Bu üç modelde öne çıkan ve bazı özellikleriyle iPad Pro benzeri bir model olduğunu gösteren MatePad Pro, artık daha gelişmiş bir model oldu.

HarmonyOS kullanan yeni modelin ekranı 12.6 inç büyüklüğünde. Kirin 9000E işlemci kullanan yeni tablet bilgisayar 8 GB RAM ve seçimli olarak 128 ya da 256 GB depolama alanı ile geliyor. Tek şarjla 14 saate kadar video içzleme imkanı sunan model 10.50 mAh gücünde bir bataryaya sahip. Kablolu olarak 40W, kablosuz olarak 27W şarj desteği sunan MatePad Pro Wi-Fi 6 uyumluluğuna sahip.

Tablet bilgisayarın ekranı ise OLED teknolojisine sahip ve 1600 x 2560 piksel çözünürlük sunuyor. 60 Hz ekran tazeleme hızına sahip olan MatePad Pro'nun Avrupa fiyatı ise 799 Euro olarak açıklandı.

Yeni modelle beraber yeni bir Bluetooth klavye ve yeni nesil M-Pencil da tanıtıldı. Önceki modelden farklı olarak bu ürünler artık haricen aksesuar olarak satılacak.

Aileye yeni katılan MatePad Pro 10.8 inç ise Snapdragon 870 işlemci kullanıyor ve 8 GB RAM, 128 / 256 GB depolama alanı seçenekleriyle geliyor. MatePad Pro 11 inç ise ailenin en küçük modeli ve bu modelde Snapdragon 865 işlemci kullanılıyor. Ekran boyutu 10.95 inç olan tabletin ekran çözünürlüğü ise 2560 x 1600 piksel.

Huawei'nin bugün internet üzerinden düzenlenen etkinliğini Youtube kanalımızda canlı yayında değerlendirdik. Bu değerlendirmeyi aşağıda izleyebilirsiniz: