Mobil

Twitter bu iPhone ve iPad modellerine yüklenemeyecek!

Güncelleme alan Twitter uygulaması kısa bir süre sonra bazı iPhone ve iPad modellerini desteklemeyecek. İşte Twitter'ın desteğini keseceği o modeller.

Twitter bu iPhone ve iPad modellerine yüklenemeyecek!

Popüler sosyal paylaşım ağı Twitter bugün verdiği güncelleme ile iPhone ve iPad modelleri için bir dizi yenilik getirdi. Güncelleme sürüm notlarına göre uygulama yakında iOS 9 çalıştıran eski cihazlara yönelik veridği desteği sonlandıracak.

iOS için Twitter uygulamasının 7.29.1 sürümünde ortaya çıkan notlara göre bu sürüm iOS 9 için yolun sonunun geldiği anlamına geliyor. Yani bir sonraki güncellemede Twitter artık iOS 9 kullanan iPhone ya da iPad modellerini desteklemeyecek. Apple'ın halen kullanımda olan iOS sürümünün iki öncesi olan iOS 9, donanım gücü artık düşük kalan bazı cihazlar tarafından halen kullanılıyor.

Twitter uygulaması bu iPhone ve iPad modellerine yüklenemeyecek

Bu da işletim sistemi sürümü eski olan cihazların kısa bir süre sonra Twitter tarafından desteklenmeyeceği anlamına geliyor. Bu cihazlar arasında iPhone 4s, iPad 2, üçüncü nesil iPad, orijinal iPad mini ve beşinci nesil iPod touch bulunuyor. Oldukça eski olan bu cihazlara sahip olanlar bir süre sonra Twitter uygulamasını kullanamaz hale gelecekler.

Kısa bir süre iOS 12'nin geleceği ve muhtemelen Twitter uygulamasının da bu işletim sistemi sürümü ile güncelleneceği düşünülürse eski cihaz kullananların dikkatli olmasını öneriyoruz. Eğer bu cihazlarınızda Twitter kullanmak isterseniz bir süre sonra bu mümkün olmayacak. Yapılacak şey ise biraz daha yeni cihazlara yönelmek olacak. Ya da destekliyorsa cihazınızı bir üst iOS sürümüne güncellemek de bir çözüm olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.