Mobil

Apple Music 6 aylık deneme sürümüne geçiyor

Apple Music servisinde 3 ay olan ücretsiz kullanım süresi 6 aya çıkarılıyor.

Apple Music 6 aylık deneme sürümüne geçiyor

Müzik alanında rekabet eden birçok dijital platform bulunuyor. Bunlar arasında Spotify öne çıkarken teknoloji devi Apple'ın da Apple Music isimli benzer bir servisi hizmet veriyor. Bu tarz dijital platformların en önemli müşteri kazanma yöntemlerinden biri de belli bir süre ücretsiz olarak hizmet vermek.

Apple Music 6 aylık deneme sürümüne geçiyor

Bugüne kadar Apple Music 3 ay ücretsiz olarak kullanılabiliyordu. Apple şimdi bu süreyi 6 aya çıkarmayı planlıyor. Kullanıcılara kendi servisini deneyimlettimek isteyen Apple, deneme süresini artırarak kendine bağlı üyelerinin sayısını artırmayı hedefliyor. Sunulacak olan 6 ay ücretsiz abonelik hizmeti şimdilik sadece ABD'deki kullanıcılar tarafından denenebilecek.

Verizon tarafından sunulacak!

Verizon ile Apple arasına yapılan anlaşma ile Verizon Unlimited adlı paketi satın alan kullanıcılara 6 ay deneme süresi verileceği açıklandı. Apple ile Verizon arasındaki bu anlaşma ilk defa Apple’ın müzik servisini kullanacakları ilgilendiriyor. Verizon’un Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Angie Klein, bu anlaşmanın sadece başlangıç olduğunu ilerleyen dönemlerde yeni anlaşmalar da yapılabileceğini belirtiyor. Verizon müşterileri bu 6 aylık ücretsiz deneme kampanyasından 16 Ağustos 2018 tarihinden itibaren faydalanabilecek.

Bu yeni paketten dünyanın başka ülkelerinde de uygulanıp uygulanmayacağı şimdilik bilinmiyor. Geçtiğimiz yıllarda benzer anlaşmalar Spotify tarafından operatörler üzerinden Türkiye'de de hayata geçirilmişti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.