Mobil

Twitter’ın yeni özelliği sayesinde artık herkes rozet sahibi olabilecek

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak gösterilen Twitter, son dönemde artan bot hesaplara karşı yeni bir önlem üzerinde çalışıyor.

Twitter’ın yeni özelliği sayesinde artık herkes rozet sahibi olabilecek

Sosyal medya devi Twitter’ın başı bot hesaplarla dertte. Bu sorundan uzun bir süredir muzdarip olan şirket, Elon Musk ile olan anlaşmasının suya düşmesini de tabi ki bu probleme bağlıyor. Öte yandan gelen veriler, Twitter’daki bot hesap sayısının günden güne büyük artışlar yaşadığını ortaya koyuyor. Tabi bu durum karşısında Twitter’ın da bir karşı hamle yapması artık kaçınılmaz bir hal aldı.

Ünlü sosyal medya platformuna yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre bir süredir Twitter, hesaplarını telefon onayıyla doğrulayan kullanıcılara da roket verme özelliği üzerinde çalışıyor. Bilindiği üzere şu an tanınmış kişiler için mavi tik uygulaması mevcut. İşte yeni rozet özelliği de yine bu mavi tik gibi çalışacak ancak en önemli farkı hem alımı çok daha kolay olacak hem de yüzlerce milyon kişi tarafından sahip olunabilecek.

Twitter’ın yeni özelliği sayesinde artık herkes rozet sahibi olabilecek

Bunun için yapılması gereken şey ise, kullanıcıların profillerini cep telefonları ile onaylamaları olacak. Twitter bu hamlesiyle platformdaki bot hesapların sayısını belki doğrudan azaltamayabilir ancak en azından bilgi paylaşımı yapan kişilerin güvenilirliklerinin artacağını ve bunun da kullanıcılar için oldukça önemli bir gelişme olacağını düşünüyor.

Tabi bu sürede bot hesap üreticilerinin de boş durmayacağı ve bu yeni güvenlik önlemini aşabilmek için türlü yollara başvurabileceğini de unutmamak gerek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.