Mobil

Ubuntu OS'lu akıllı telefon BQ Aquaris E4.5, yoğun ilgiye dayanamadı!

BQ firmasının üretimini yaptığı Ubuntu OS işletim sistemli ilk telefon BQ Aquaris E4.5'nin stokları 10 dakika içinde tükendi.

Ubuntu OS'lu akıllı telefon BQ Aquaris E4.5, yoğun ilgiye dayanamadı!

İlk açık kaynaklı işletim sistemi olarak bilinen Linux'ün türevi olan Ubuntu, halen birçok PC kullanıcısının vazgeçilmez işletim sistemleri arasında yer alıyor. Bunun bilincinde olan Cannonical firması, Ubuntu OS isimli mobil işletim sistemi üzerinde çalışmalarını bitirmiş ve BQ adlı firma ile anlaşmaya vararak Ubuntu OS yüklü akıllı telefonların üretimine geçilmişti.

1423957502_img20150215014303.jpg

BQ firması tarafından üretilen BQ Aquaris E4.5 Ubuntu Edition adını taşıyan Ubuntu OS yüklü ilk akıllı telefonlar ön siparişle satışa sunuldu. ilk Ubuntu kullanan akıllı telefon olan BQ Aquaris E4.5 satışla birlikte yoğun ilgiyle karşı karşıya kaldı. Satışına dün sabah itibari ile başlanan telefonlara gösterilen yoğun ilgi sitesinin sunucularının 3 saat süreyle çökmesine neden oldu. Durum ile ilgili Google+ hesabından açıklama bulunan şirket, ilk dakikada 12.000 adet satış gerçekleştiğini ve gün içinde bir ilan daha verileceğini duyurdu.

3 saat süreyle yaşanan çökme sorununun çözülmesinden sonra verilen ikinci ilan, 10 dakika içinde stokları tüketti. Gösterilen ilgi karşısında şaşkın olduklarını söyleyen firma yetkilileri bu ay içinde başka ilanlarında verileceğini açıklayarak yoğun ilgi nedeniyle kullanıcılarına teşekkür etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.