Mobil

Ubuntu telefon geliyor!

Telefonlarda da Linux görmek istemez misiniz?

Ubuntu telefon geliyor!

Ubuntu Phone 12 telefonu için çalışmalar başlatıldı. Öncelikle uygulamalar konusunda yeni bir proje başlatıldı. Android’in açık kaynak kodlu sistem olması nedeniyle en çok tercih edilen olduğunu biliyoruz. Şimdi Android’e gerçek anlamda bir rakip geliyor olması oldukça heyecan verici olacak.

Ubuntu Phone için uygulama marketi de yine kullanıcılar tarafından oluşturulacak. Takvim, dosya yönetimi, alarm saat, hava durumu, hesap makinesi, e-mail, dokümanlar gibi temel uygulamalar hazır durumda.

1359037673_ubuntu-phone-mockup.png

Yorumlar
Misafir
andorid zaten ubuntu tabanlı sen neyi yazıyosun?
Cevapla
turgay
Bilal ve. nokia senedi olmadi. yazisini yazan arkadas önce wikipediadan linux kelimesini. arat sonra linux camiasini arastir sonra android ve linux camiasini arastir android marketin nasil bu seviyeye. yukseldigni anlarsin
Cevapla
murat
ubuntu bence, insanın kendine yakışanı giymesidir
Cevapla
nokia denedi ama olmadı.meego ismiydi sanırım.android yeterince yayıldı ve üstünlük sağlanacaksa donanımla bertaraf edilecek üstünlükte bir teknoloji gerektirir çok zor.
Cevapla
kuberd
androidin performans canavarligi karsisinda iyi bir performans saglayacak bir isletim sistemi olacaksa bence tutar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.