Ucuzun da ucuzu! Xiaomi Note 13R Pro geliyor

Xiaomi'nin bir süredir Note 13R Pro modeli üzerinde çalıştığı biliniyordu. Ancak bu defa yeni telefona dair çok daha önemli bilgiler öğrendik.

Ucuzun da ucuzu! Xiaomi Note 13R Pro geliyor

Bir süredi Vivo ile rekabet halinde olan Xiaomi'nin alt markası olan Redmi, dün Çin'de Redmi Note 13 serisini tanıttı. Bu seri standart, pro ve pro plus olmak üzere üç farklı modeli içeriyor. Bu üç modelin tümü gelecekte global pazarlarda da satışa sunulacak. Duyumcu Kacper Skrzypek'in aktardığı bilgilere göre, Xiaomi'nin alt markası Redmi, Note 13 serisine yeni bir cihaz eklemeyi planlıyor. Bu cihazın Çin'deki mevcut Note 13 5G'nin yeniden markalaştırılmış bir versiyonu olacağı belirtiliyor. Yeni cihazın 64MP ana kamera sensörüne sahip olacağı söyleniyor, ancak diğer temel özellikler şu an için bilinmiyor.

Skrzypek, Redmi Note 13R Pro'nun Hindistan'da standart Note 13 ile birlikte satışa sunulacağını belirtti. Ancak ilk cihazın Hindistan'da farklı bir isimle lanse edilebileceği ihtimali bulunuyor. Redmi Note 13 Pro+ ve Pro modellerinin de Hindistan'da satışa sunulacağı bilgisi geliyor. Standart ve pro modelleri zaten BIS sertifikalarını almış durumda.

Aynı duyumcuya göre, Redmi Note 13 Pro'nun global pazarda POCO markası altında satılması planlanıyor. Cihazın ismi henüz bilinmese de, POCO X6 Pro olabileceği tahmin ediliyor.

Redmi Note 13 Pro serisi, önceki modellere kıyasla büyük yeniliklerle geliyor. Hem Pro hem de Pro+ modelleri 120Hz AMOLED ekran, entegre parmak izi okuyucu, 200MP ana kamera gibi özelliklere sahip. Öte yandan standart modelde Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti gibi artı özellikler bulunuyor.