Mobil

Ulaşımda cepten ödeme dönemi başladı

Turkcell ve Belsan ulaşımda cepten ödeme dönemini başlattı.

Ulaşımda cepten ödeme dönemi başladı

Turkcell ve Belsan, Şanlıurfalılar'ın ulaşım ihtiyaçlarını teknolojik ve avantajlı çözümlerle karşılayacak bir işbirliğine imza attı. Turkcell Cüzdan ve Urfakart entegrasyonuyla Türkiye’de ilk defa ulaşımda cepten ödeme uygulaması hayata geçirildi. Urfakart’larını Turkcell Cüzdan’a ekleyen Turkcell’liler, kartlarına diledikleri an cepten dolum yapabiliyor, NFC özellikli telefonlarıyla toplu taşımadan yararlanabiliyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, hayatın her alanında hayatı kolaylaştıran çözümlerine bir yenisini ekledi. Turkcell, Belsan ve Asis’in Şanlıurfa Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında toplu ulaşımda kullanılan Urfakart, Turkcell Cüzdan platformuna entegre edildi.

Ulaşımda yeni bir dönemin kapılarını açan entegrasyon,  Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur’un katılımıyla Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Türkiye’de ilk defa toplu taşımacılıkta cepten ödeme dönemini başlatan bu işbirliği sayesinde artık Urfalılar cep telefonlarıyla otobüste temassız ödeme yaparak seyahat edebilecek, herhangi bir dolum noktasına gitmeye gerek kalmadan Urfakart’larına yükleme ya da bakiye sorgulama gibi işlemlerini cepten yapabilecek. Turkcell Cüzdan – Urfakart entegrasyonu ile Urfalıların hayatını kolaylaştırmanın yanı sıra BELSAN’a da operasyonel verimlilik açısından katkı sağlanması hedefleniyor.

Ciliv: Turkcell Cüzdan ile ulaşımda yeni sayfa açıyoruz
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv
, toplantıda yaptığı konuşmada, “Turkcell olarak, dünyayı yeniden şekillendiren ve ulaşımdan finansa, eğitimden sağlığa hemen her sektörde iş yapış şekillerini değiştiren mobil iletişim teknolojilerinde öncü rol oynuyoruz. Ekim 2012’de dünyanın en gelişmiş mobil cüzdan çözümü olarak hayata geçirdiğimiz Turkcell Cüzdan bugün 1,2 milyon kişinin cebinde. Çok sayıda ilke imza attığımız Turkcell Cüzdan ile bugün yeni bir sayfa daha açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Urfakart’ı cebe sokan bu işbirliğimizle Şanlıurfa’daki Turkcell’liler için büyük kolaylıklar getirmekle kalmıyoruz aynı zamanda Türkiye’de toplu taşımacılıkta ilk defa cepten ödeme dönemini başlatıyoruz.  Başta Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve Belsan Genel Müdürü olmak üzere bu özel işbirliği için Urfalı yöneticilerimize de teşekkür ediyor, önümüzdeki dönemde diğer illerimizin de Şanlıurfa’yı örnek almasını temenni ediyoruz” dedi.

Turkcell’in Şanlıurfa’daki yatırımlarına da değinen Ciliv, “Anadolu’ya sağladığımız istihdamı bir sosyal sorumluluk projesi olarak ele alıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Turkcell Global Bilgi çatısı altında Şanlıurfa’da açtığımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi Alo 170’te yüzde 60’ı kadın olmak üzere 200 kişi görev yapıyor. 1 yıl içinde sayılarını 3 kat artırdığımız Turkcell İletişim Merkezi sayımız 26’yı, çalışan sayımız da 100’ü buldu. Her zaman ‘işimiz teknoloji, işimiz insan’ diyoruz. Gerek Urfakart işbirliğimiz gerekse ülkenin insan kaynaklarına katkı sağlayan bu yatırımlarımız odağında bu motivasyon var” dedi.

Cengiz Konur:  Toplu taşımacılıkta kaliteyi küresel ölçekte örnek alınacak seviyeye çıkardık. Toplu ulaşımda cep telefonuyla ödeme hizmetinin ilk kez Şanlıurfa’da hayata geçirmekten dolayı büyük memnuniyet ve gurur duyduklarını vurgulayan BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur da şunları söyledi:

“Bu toplumun kaynaklarıyla var olan 2 insan odaklı şirket çok anlamlı bir nedenle; bu toplumun yaşam kalitesinin artırılması için bir araya gelmişlerdir. Turkcell’i ve Şanlıurfa’nın marka şirketi Belsan’ı bir araya getiren ortak payda işte bu değerlerdir. Belsan, iştigal etmekte olduğu faaliyet alanlarına yeni bir rüzgâr ve dinamizm getirerek, oluşturmaya çalıştığı kurumsal kimliğiyle paydaşlarının memnuniyetini artırma ve Şanlıurfa’nın gelişme sürecine pozitif katkılar sağlama gayreti içerisindedir. 2 yıl önce 12 araçla başladığımız toplu taşıma hizmetini bugün 207 araçla sürdürmekteyiz. Nicel açıdan gerçekleşen bu büyüme, sahip olduğumuz ilkelerle ürettiğimiz hizmetin kalitesindeki artışı da beraberinde getirmiştir. Toplu taşıma hizmetinden yararlananlar arasında düzenlenen anketlerde müşteri memnuniyeti Belsan’dan önce %10’lar seviyesindeyken Belsan’la birlikte %80’ler seviyesine yükselmiştir. Kısaca Şanlıurfa’da toplu ulaşım hizmetinin kitabı Belsan tarafından yeniden yazılmıştır. Turkcell - Belsan işbirliğiyle gerçekleşen bu yüksek teknoloji ürünü projeyle birlikte toplu ulaşım hizmet kalitesini küresel ölçekte örnek alınacak seviyelere taşıdığımızı gururla ifade etmek istiyorum. İlk kez Şanlıurfa’da uygulanacak bu projeyle biniş süreleri kısalacak, kart taşıma ve dolum merkezlerinde bekleme sona erecektir.

Sistem nasıl işliyor?

-          Urfakart’ı cepten kullanabilmek için öncelikle Urfakart’ı cep telefonuna tanımlamak gerekiyor.

-          Akıllı telefon sahipleri App Store (iOS) ya da T-market.com (Android) üzerinden Turkcell Cüzdan uygulamasını indirerek Urfakart’ı ekleyebiliyor.

-          Urfakart’ını Turkcell Cüzdan’a ekleyenler Turkcell Cüzdan’daki banka kartı ya da kredi kartını kullanarak Urfakart’larına dolum yapabiliyor. Dileyenler Turkcell Cüzdan kullanarak başkalarının Urfakart’ına da yükleme yapabiliyor.

-          Banka ya da kredi kartı kullanmak istemeyenler Turkcell Mobil Ödeme kullanarak kartlarına dolum yapabiliyor. Yapılan ödeme faturalarına yansıyor ya da bakiyelerinden düşüyor.

-          Telefonu NFC özellikli olanlar Turkcell Cüzdan’a ekleyecekleri temassız Urfakart’ları sayesinde otobüslerde cepten ödeme yapma kolaylığını da yaşayabiliyor.

-          Turkcell Cüzdan uygulaması üzerinden Urfakart’taki güncel bakiye bilgilerini sorgulamak da mümkün

Yorumlar
Misafir
türksel kadar kazık ve kaliteli bir firma yok :-):-)
Cevapla
ali
Aman abi turkcell mis bunlarin bizi soydugu yeeter.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.