Mobil

uTest mobil uygulama aracı Apphance’i satın aldı!

uTest satın alma ile birlikte in the wild test servisini hepsi bir arada bir araç haline getirdi.


Dünyanın önde gelen in-the-wild yazılım test hizmetleri kuruluşu, uTest, mobil uygulama kalite araçları şirketi, Apphance’i, Polidea’dan satın aldığını duyurdu.

uTest, Apphance’in mühendislik hizmetleri ile beraber fikri mülkiyet haklarını da satın aldığını açıkladı. Böylece uTest, mobil uygulamalar için in-the-wild test hizmetlerini tamamlayacak bir araç olan uTest Apphance’i pazara sunarken aracın korunması, geliştirilmesi ve işlevsellik kazanmasını sağlayacak mühendislik yeteneğini de bünyesine katmış oldu.

uTest CEO'su Doron Reuveni “Bu satın alma uTest’in büyümesinde büyük bir adımdır.” dedi. “Apphance’i in-the-wild test hizmetlerimiz ile birleştirerek, müşterilerimize daha fazla değer sunuyoruz ve dünya çapında mobil geliştiriciler için hepsi bir arada test çözümü olarak pozisyonumuzu genişletiyoruz.” diye ekledi.

Anlaşmanın kökeni iki firmanın 2011’de ilk defa Londra Mobile App World’de yollarının kesiştiği zamana dayanıyor. uTest’in mobil uygulama test işi büyüdükçe (son 12 ayda 5 kat) ve Apphance aracı olgunlaşmaya devam ettikçe iki taraf arasındaki görüşmeler devam etti ve nihayet bugün yapılan duyuruya kadar ulaştı.


Polidea CEO'su Jakub Lipinski "Apphance çeşitli mobil uygulamalar üzerinde çalışırken tespit edilen ihtiyaçlara göre inşa edilmiştir." dedi. "uTest’in pazar payı sayesinde, dünyanın her yerinden geliştiriciler ve test uzmanları, mobil uygulamaların tasarlandığı şekilde son kullanıcının elinde çalışmasını sağlamak için bu araçtan yararlanabilir.

Google, USA Today, Amazon, Virgin, Sony, Box ve Trulia gibi binlerce marka, web ve mobil uygulamalarının sistemlerini test etmek amacıyla uTest’i kullanmaktadırlar. 190 ülkede 60.000 'den fazla profesyonel test uzmanı ile uTest işletim sistemleri, tarayıcılar, taşıyıcılar, cihazlar, konumlar ve diğer kriterlere göre, kurumların kendi uygulamalarını test etmelerini sağlamaktadır.

uTest Apphance geliştiriciler için hataları ve kullanıcı geribildirimini görüntüleyebilecekleri kullanımı kolay bir web platformu oluşturur. uTest Apphance’e kaydolduktan sonra, geliştirici mobil uygulaması için Apphance kodunu ekler. Böylece kendi uygulamasını kullanan herhangi bir aygıt Apphance ile entegre olabilir. Bu, geliştiricilerin ve test uzmanlarının her hatayı oldukça detaylı bir şekilde tespit etmelerine olanak sağlar ve yüksek kalitede uygulamalar yaratmalarına yardımcı olur. uTest, Apphance’in gücünü sergilemek için, 2012 yılı boyunca tüm geliştiriciler için bu aracı ücretsiz olarak kullanıma sunacak.

1345107903_200378v1.jpg

uTest Apphance şu anda iOS, Android, Windows Phone 7, Kindle Fire ve Barnes & Noble Nook dâhil bütün önde gelen uygulama platformlarını desteklemekte. HTML5 desteği de yakında kullanıma girecek.

350,000 mobil geliştirici ile lider mobil platformu Appcelerator’ın CTO’su ve kurucularından, Nolan Wright, " uTest Apphance, mobil uygulama geliştirme konusunda önemli bir ihtiyacı karşılamaktadır." dedi. "Apphance geliştiriciler, test uzmanları ve kullanıcılar arasında kapalı bir iletişim döngüsü sağlamaktadır. uTest’in binlerce test uzmanıyla beraber uTest Apphance mobil geliştiriciler için paha biçilemez bir kaynaktır. " diye ekledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.