Mobil

Uygulama sayısında AppStore lider!

Etkinlikte App Store'da ki uygulama sayısı da açıklandı.


Apple, dün büyük bir organizasyon ile merakla beklenen iPhone 5'i tanıttı. Şirket bunun yanı sıra birçok istatistik sonuçlarına da yer verildi. Fakat bu istatistik bilgileri iPhone 5'in tanıtımı dolayısı ile fazla ilgi görmedi. Bunlardan biride Apple'ın uygulama mağazası App Store ile ilgili.

Apple'ın Temmuz ayındaki 3. çeyrek mali toplantısında Tim Cook, App Store'un, 650,000 uygulama sayısına sahip olduğu verileri paylaşmıştı. Dün yapılan etkinlikteki açıklamaya göre ise App Store bugün itibariyle 700,000 uygulamaya sahip.

1347535822_apple-iphone-app-store.jpg

Önceki açıklamayla şimdiki açıklama arasında çok fazla fark yok aslında ancak App Store'da bulunan uygulama sayısının hızlı artışı dikkat çekti. Tim Cook, diğer yandan bu 700,000 uygulamanın 250,000'den fazlası iPad'e özel uygulama olduğunu belirtti. CEO, bu uygulamaların yaklaşık olarak %90'ının her ay indirildiğini vurguladı.

App Store'un en büyük rakibi olan Google Play Store ise 600,000'i aşmış uygulaması ile bu konuda App Store'a epey yaklaştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.