Uygun fiyatlı amiral gemisi Vivo iQOO 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Vivo bir süredir geliştirme aşamasında bulunan yeni amiral gemisi modelini nihayet tanıttı. İşte Vivo iQOO 3 özellikleri ve fiyatı!

Uygun fiyatlı amiral gemisi Vivo iQOO 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri olan Vivo, bir süredir üzerinde çalıştığı uygun fiyatlı yeni amiral gemisi modelini nihayet tanıttı.

Vivo’nun yeni amiral gemisi modeli iQOO 3, 55W’lık hızlı şarj özelliği ve segmentindeki modellere göre hayli uygun olan fiyatıyla ön plana çıkıyor.

Uygun fiyatlı amiral gemisi Vivo iQOO 3 tanıtıldı! İşte özellikleri

Hali hazırda ülkemizde kurumsal olarak hizmet vermeye başlamayan Vivo yeni amiral gemisi modelini tanıttı.

Vivo iQOO 3 ismiyle tanıtılan model gücünü Qualcomm’un yeni nesil yongası Snapdragon 865’ten alıyor. 5G teknolojisini de destekleyen telefon sistemini minimum 8GB RAM ile destekliyor. 128GB’lık dahili depolama alanına sahip iQOO 3’ün dileyen kullanıcılar için 12GB RAM ve 256GB dahili depolamaya sahip farklı bir versiyonu da mevcut.

Uygun fiyatlı amiral gemisi Vivo iQOO 3 tanıtıldı! İşte özellikleri - Resim : 1

FHD+ çözünürlükte 6.44 inçlik Super AMOLED ekranla gelen telefonda ekran altı parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Telefonun sağ üst köşesinde bir delik içerisine yerleştirilmiş 16MP’lik selfie kamerasına, arka yüzde 4’lü ana kamera modülü eşlik ediyor.

Telefonda 48MP + 13MP + 13MP + 2MP’lik dörtlü ana kamera modülü bulunuyor. 4440 mAh kapasitesine sahip ortalama bir bataryadan beslenen iQOO 3’ün en önemli özelliklerinden birisi de 55W Super FlashCharge özelliğini desteklemesi. Bu sayede telefon sadece 15 dakikada yüzde 40 oranında şarj olabiliyor.

İlk etapta Çin ve Hindistan’da satışa sunulacak olan modelin başlangıç fiyatı ise 515 dolar. İlk satışların 4 Mart’ta başlaması bekleniyor.