Mobil

Uygun fiyatlı çift kameralı telefonlar geliyor

Samsung, geliştirdiği ISOCELL Dual lensler sayesinde uygun fiyatlı çift kameralı telefonların önünü açıyor.


Mobil kamera teknolojisinde Galaxy S9 ile devrim yaratmaya hazırlanan Samsung, bugün ISOCELL Dual adını verdiği yeni lens çözümlerini tanıttı. ISOCELL Dual ile üst segmentten çok orta segmente yönelen Samsung, yeni lensleri ile uygun fiyatlı çift kameralı telefonların önünü açıyor.

ISOCELL Dual lens; portre modu, yeniden odaklanma ve LLS yani düşük ışıkta çekim gibi özellikleri barındırıyor. Sensörlerini iyileştirdiğini söyleyen Samsung, yeni yazılımları ile portre modunda şahaneler yaratacak gibi görünüyor.

Orta segment telefonları hedef alan ISOCELL Dual, 13 Megapiksel + 5 Megapiksel çözünürlüğünde bir kuruluma sahip olacak. Düşük ışık performansını arttıran kamera sensörleri ise 8 Megapiksellik bir çözünürlük sunacak.

2018 yılı içerisinde tanıtılacak orta segment telefonarda bulunması beklenen ISOCELL Dual çözümü, gelecek için çok önemli bir atılım olarak gösteriliyor. Bakalım Apple cephesi bu tip teknolojilerden yararlanarak, tek kameralı iPhone üretimine son verecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.