Mobil

Uygun fiyatlı OnePlus Nord kamera testinde Huawei P20 Pro'yu geçti!

Uygun fiyatlı OnePlus Nord modeli kamera testinden geçti ve Huawei P20 Pro'dan yalnızca bir puan düşük aldı.

Uygun fiyatlı OnePlus Nord kamera testinde Huawei P20 Pro'yu geçti!

Yaklaşık 4 ay önce tanıtılan OnePlus Nord, DxOMark kamera testinden geçti. Genellikle premium ve amiral gemisi cihazlarda görmeye alıştığımız kamera özelliklerini daha uygun fiyatta sunmaya çalışan model, bunu başarmış gibi görünüyor. Ortalama olarak 108 puan alan cihaz, Huawei P20 Pro’dan yalnızca bir puan eksik almış.

OnePlus Nord kamera testinde Huawei P20 Pro'yu geçti!

OnePlus tarafından geçtiğimiz aylarda tanıtılan OnePlus Nord modelinde yüksek özellikleri uygun fiyata kullanıcıya sunmak hedeflenmişti. DxOMark kamera testlerine göre şirketin bu hedefine ulaştığı belli oluyor.

Arka tarafında dörtlü kamera kurulumu olan cihazda 48 MP ana kameraya 8 MP ultra geniş açı, 5 MP derinlik ve 2 MP makro sensörü eşlik ediyor. Video tarafında 4K 30 FPS desteğine sahip olan cihaz , OIS ve EIS desteği ile stabilizasyon sorunlarını da çözmeye çalışıyor. Fotoğraf ve video performansında cihazın gün ışığında oldukça etkileyici görüntüler verdiği söyleniyor. Hızlı ve etkili otomatik odaklamanın da kamerada gayet başarılı çalıştığı görülüyor.

Uygun fiyatlı OnePlus Nord kamera testinde Huawei P20 Pro'yu geçti! - Resim : 1

Ancak modelin gece kamera performansına baktığımızda performansının biraz düştüğü görülüyor. Hem fotoğraflarda hem de videolarda düşük ışıkta beyaz dengesinin bozulması telefonun hanesine eksi olarak yazılmış. Ayrıca video kaydı sırasında ortaya çıkan stabilizasyon sorunları da OnePlus Nord modelinin biraz düşük puan almasına sebep oluyor.

Yorumlar
Poseidon
Haber, şaka gibi. Ne desem bilemedim
Cevapla
Sam
Başlığı geçti diye veriyorsunuz, haberin içeriğinde sadece 1 puan gerisinde kalmış deniyor. Şaka mısınız!
Cevapla
Teknolojiokucu Hamko
Huaweiyi kimse geçemez.
Cevapla
Huawei=Çöp
Huaweiyi KİMSE GEÇEMEZMİŞ ÇILDIRDIMVLWLWKWKQPLQLQ.SAMSUNG HUAWEİNİNVELİNE VERİYOR KAÇ SENEDİR.HUAWEİ 2019 ve 2020 SATIŞ RAKAMLARINA Bİ BAK ADAMLAR MEGASA DÜŞÜŞTE -%30 Telefon sattı bu yıl.Leica işbirliği bitti.Honoru sattı.Google lisasınsı da alamıyor.Kirin işlemci de üretemeyecek.Öldü olum Huawei diye bişey kalmayacak 2 3 seneye.Samsung kraldır.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.