Mobil

Viber hacklendi!

Milyonlarca kullanıcının hesabı tehlikeye mi girdi?

Viber hacklendi!

Tüm dünyada milyonlarca aktif kullanıcısı olan, ses ve mesajlaşma uygulaması Viber geçtiğimiz saatler içerisinde kimliği henüz net olarak tespit edilemeyen fakat Suriye Elektronik Ordusu tarafından yapıldığı bilinen korsanlar tarafından hack edildi. 

1374648346_viber-hack.png

Geçtiğimiz haftalarda Tango ve Apple'ın geliştirici portallarının hacklendiğini sizlere yaptığımız haberlerle sunmuştuk. Hack edilen platformlara geçtiğimiz saatlerde bir yenisi daha eklendi. Eklenen bu uygulama ise önceki platformlara nazaran oldukça daha büyük kitleye sahip olan, hali hazırda milyonlarca aktif kullanıcısı olan Viber oldu.

1374648707_syrian-electronic-army-the-shadow-kopya.jpg

 Zaman zaman yaptığı küçük çaplı saldırılarla dünya basınının gözünü üzerine toplayan Suriye Elektronik Ordusu, gözünü iletişim araçlarına dikmiş durumda. Viber'ın destek sayfasını ele geçeren Elektronik Ordu, yaptığı saldırıyı Twitter üzerinde dünya ile paylaştı. Olay dünya basınında şimdiden büyük yankı uyandırmış durumda. 

1374648490_viber-big.jpeg

Olay üzerine kullanıcıların içini rahatlatmak için Viber yetkilileri, bir bildiri yayınlayarak, hacklenen sayfanın siz değerli kullanıcılarımızla alakası yoktur, herhangi bir veri çıktısının olmadığını, içlerini rahat tutmaları gerektiğini söyledi. 

Yorumlar
Misafir
Arkasında Rusya olmadan Suriye'nin bunu başarması çok ama çok zor...
Cevapla
Misafir
bilgileri satmak istiyorsa hacklendik demesine gerek mi var sence, kim farkedecek bilgilerin satıldığını?
Cevapla
Misafir
reklam satmak için olmasın ne kadar basit değilmi heklendik deyip milletin bilgilerini satın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.