Mobil

Video İnceleme: Ödeal ile cep telefonunuzu POS cihazına dönüştürüyoruz!

POS cihazlarının yüksek komisyon oranlarına ve kotalarına takılı kalmadan cep telefonundan tahsilat yapabilirsiniz.

Video İnceleme: Ödeal ile cep telefonunuzu POS cihazına dönüştürüyoruz!

Küçük esnafsanız ve sürekli POS cihazı kullanmıyorsanız işletmenizde POS cihazı bulundurmak oldukça zorlayıcı ve masraflı olabiliyor. Bankaların komisyon oranları, kotaları ve bunlara ilaveten POS cihazı için istenen belgeleri kabul edip bankaya başvurduğunuzda; bir de POS cihazının banka tarafından size getirilme süreci var ki; bunu ancak yaşayan bilir diyebiliriz.

Ödeal isimli uygulama ise bu noktada imdadınıza yetişiyor. Ücretsiz bir şekilde Google Play ve AppStore'dan indirebildiğiniz bu uygulama sayesinde müşterilerinizden para tahsilatı yapmak hem basit hem de oldukça güvenli bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Ödeal uygulaması basit ve kullanıcı dostu arayüzü ile herkesin rahatlıkla kullanmaya başlayabileceği bir uygulama. Basit bir kayıt işleminden sonra nüfus kağıdınızın ön ve arka yüzünü telefonunuzun kamerasıyla sisteme ekleyip, banka hesap numaranızı (paranın hesabınıza yatması için) sisteme girdikten sonra Ödeal müşteri hizmetleri yetkilisi sizi arıyor ve aktivasyon işleminizi yerine getiriyor.

Para almak için müşterilerin kredi kartlarını sisteme girmeleri gerekiyor. Bu bir güvenlik açığı gibi görünse de bu noktada işletme sahibinin kartın numaralarını görmediğini belirtelim. Bunun nasıl çalıştığını aşağıdki inceleme videosunda sizlere göstereceğiz

Kredi kartını (barkod tarayıcı sistemlerindeki gibi) telefonun kamerasına gösteriyorsunuz ve bu esnada kredi kartının numaraları flu bir hal alıyor. Karttaki numaralar okunduğunda kartın sadece son 4 rakamı telefonda görünüyor ve kartın son kullanma tarihini sisteme girmeniz paranızı alabilmeniz için yeterli oluyor.

1439371467_ekran-alintisi.png

İşlemin sizin tarafınızdan yapıldığının sağlaması ise telefonun ekranına atılan kişiye özel imza ile gerçekleştiriliyor. 

1439388098_ekran-alintisi-2.png

Genellikle uygulama ve oyun incelemeleri pek yapmıyoruz; zira bunlar göreceli kavramlar ve her program herkese hitap etmeyebiliyor. Ödeal'ı ise küçük esnaf, KOBİ ya da serbest çalışanların işlerini geliştirmeleri ve büyütmeleri için bir fırsat olarak gördüğümüzden dolayı incelemek istedik.

Bankadan POS cihazı almak istediğinizde belgelerin toparlanması bile en az 2 gün sürerken; POS cihazının gelmesi ve bağlanması da 1 haftalık bir süreci rahatlıkla bulabiliyor. Oysaki Ödeal uygulaması ile 1 saat içinde telefonunuzu POS cihazı haline dönüştüğüne şahit oluyorsunuz.

Küçük esnaf çocuğu olduğum için oldukça ilgimi çeken ve ailemin iş yerinde de kullanmaya başladığımız bu müthiş programı birlikte incelemeye ve tüm süreci birlikte yaşamaya ne dersiniz?

İşte Ödeal programı için hazırladığımız inceleme videosu...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.