Vivo bütçe dostu modeli için geri sayıma geçti

Çinli teknoloji şirketi Vivo’nun yeni akıllı telefon modeli Y36’nın çıkış tarihi belli oldu. İşte Vivo Y36 hakkındaki son bilgiler.

Vivo bütçe dostu modeli için geri sayıma geçti

Vivo'nun yeni telefonu Y36 modelinin lansman tarihini duyurdu. Y-serisine dahil olan bu yeni model, 4G ve 5G versiyonlarıyla birlikte 25 Mayıs'ta Endonezya'da tanıtılacak. Vivo'nun Endonezya'daki ekibi, bu yeni telefonun ana özelliklerini açıklayan ayrı bir mikro siteyi de kullanıma sundu.

Bu mikro siteye göre, Vivo Y36 serisi dinamik bir cam tasarımı ile gelecek. Telefonun arka panelinde, iki sensör ve bir LED flaş içeren dikdörtgen bir kamera modülü bulunacak. Ön tarafta ise, merkezine yerleştirilmiş "hap şeklindeki" bir kamera tasarımına sahip bir ekran olacak. Bunun yanında, cihazın güç düğmesine entegre edilmiş bir parmak izi tarayıcısı bulunacağı belirtiliyor.

Vivo bütçe dostu modeli için geri sayıma geçti

Vivo Y36 serisinin 8GB RAM ile donatılacağı ve 8GB sanal RAM teknolojisi ile destekleneceği ifade ediliyor. Dahili depolama alanı 256GB olarak planlanmış. Telefonlar, 44W hızlı şarj desteği ile birlikte gelecek. Y36 4G modeli Glitter Aqua ve Meteor Black renk seçenekleriyle, 5G versiyonu ise Mystic Black ve Crystal Green renklerinde piyasaya sürülecek.

Mikro sitede Vivo Y36 serisi ile ilgili paylaşılan bilgiler bunlarla sınırlı. Google Play Console sertifikasyonuna göre, Vivo Y36 4G modelinin Snapdragon 680 yonga setiyle güçlendirileceği öğrenildi. 6,8 inç LCD ekranı olan telefonun, Android 13 işletim sistemi ile kutudan çıkacağı tahmin ediliyor. Hem 4G hem de 5G versiyonlarının 5.000mAh batarya ile destekleneceği belirtiliyor.