Mobil

Vivo kullanıcıları dikkat! Eviniz küle dönmesin

Nisan ayında Vivo Y20 modeli, sevkiyat sırasında bir anda patladı. Ardından telefonlara ambargo geldi. Peki patlamanın nedeni neydi?

Vivo kullanıcıları dikkat! Eviniz küle dönmesin

Nisan ayında Hong Kong havaalanında alev alan Vivo Y20 modellerinin sırrı hala çözülemedi. Hatırlanacağı üzere bir hafta sonu Hong Kong havaalanında bir dizi Vivo Y20 telefonu ve ilgili aksesuarları içeren büyük bir yangın bildirilmişti. Yangın havaalanında meydana geldi. Neyse ki patlama uçakta değil de kargonun Hong Kong Air Cargo'ya ait bir uçağa yüklenmesi beklenmeden hemen önce gerçekleşti.

Cihazların patlaması ardından çıkan yangın şok etkisi yarattı

Olayın videoları, yangının daha fazla yayılmadan önce tek bir paletten nasıl başladığını gözler önüne serdi. Çok sayıda Vivo Y20 ünitesinin yanmış kalıntılarını buradan görebilirsiniz:

Sonuç olarak, Hong Kong Airlines'ın bir yan kuruluşu olan Hong Kong Air Cargo, ilgili nakliye şirketleri Cargo Link Logistics HK ve Sky Pacific Logistics HK'den gelen kargoların yanı sıra tüm uçaklarında Vivo akıllı telefonlarını yasakladı. Ambargo, yalnızca Vivo Y20 için değil, tüm Vivo akıllı telefonlar için geçerli hale getirildi.

Bu olaydan sonra Vivo kullanıcıları doğal olarak panikledi. Çünkü daha kutusundaki bir telefonun bu şekilde büyük bir yangına neden olması hayli ürkütücü. Üstelik Vivo olayın nedenini tam olarak açıklayan bir cevap da yayınlamadı. Elbette bu sorunun Vivo Y20 modelinde ortaya çıktığını belirtmek gerekiyor. Gerçi diğer modellerde de benzer bir sorunun çıkmayacağının garantisi de yok.

Yorumlar
Teknosiyosu
Iphone patladı Samsung patladı vivo patladı bi xiaomi bide oppo kaldı. Kaliteleri sorsan üstüne kaliteli telefon yok derler gel gör patlayan patlayana
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.