Güncel

Nokia 15 dolarlık telefonunu satışa sunuyor! Evet sadece 15 dolar!

Nokia fiyatıyla yüz güldüren cihazını piyasaya sürüyor. Cihazın özellikleri düşünüldüğünde fiyatı kullanıcıları memnun edecek.

Nokia 15 dolarlık telefonunu satışa sunuyor! Evet sadece 15 dolar!

HMD Global, her üç ayda bir milyonlarca özellikli yeni telefon sunuyor. Son cihazlar devrim niteliğinde olmayacak ancak fiyat açısından kullanıcıların yüzünü güldürecek.

Nokia 110 4G ve 105 4G, LTE bağlantısını destekleyen basit özellikli telefonlar olarak gelecek. Bu özellik 2G ses kalitesinden büyük bir adım olan VoLTE üzerinden yüksek kaliteli HD Ses aramalarına olanak tanıyor.Yeni model telefonların tek ve çift SIM sürümleri var ve birden fazla 4G bandını destekliyorlar.

Nokia, fiyatlarıyla memnun edecek

İki telefon da küçük, ancak aramaları ve müzik çalmayı idare edebilecek kadar yetenekli. Kardeşi yerine Nokia 110 4G'nin bir tık önde olmasının bir nedeni var. Birincisi neden kamerası. Her ne kadar resmi teknik özellik sayfası çözünürlüğü listelemiyor olsa da diğer modele kıyasla daha iyi olacak. İkincisi ise cihazın standart bir 3,5 mm kulaklık jakına sahip olması. İki telefon, 120 x 160 piksel çözünürlüğe sahip bir 1.8” ekranla gelecek. Büyük, görülmesi kolay simgeler ve hatta menüleri yüksek sesle okuyan “Okuma yardımı” da olacak. HMD, bu özelliği hazırlarken cihazları yaşlı insanlar tarafından kullanılabilir hale getirmeye özen gösterdiğini açıkladı.

Eğlence kısmında ise, telefonlar MP3 çalmayı destekliyor ve 32 GB'a kadar kartları tutabilen bir microSD yuvasına sahipler. Kulaklık takılı olmadan da çalışabilen bir FM radyo da mevcut. Ek bir özellik, telefonun üst tarafına yerleştirilmiş bir LED el feneri, yani kamera flaşı değil. Cihazlarda, günlerce bekleme ve 5 saate kadar sesli arama için yeterli olan 1.020 mAh pil bulunuyor. Şarj işlemi, birlikte verilen şarj cihazıyla bir microUSB kablosu kullanılarak yapılıyor. Ne yazık ki, Nokia 110 4G ve Nokia 105 4G'nin sessiz duyurusu, henüz fiyatlarımız veya çıkış tarihleri hakkında net bir bilgi vermiyor. Ancak Nokia 110 (2019) 20 dolardı, 105 modeli 15 dolardı, bu nedenle 4G modelleri için olası fiyat aralığı da bu skalada olacaktır.

Yorumlar
yakup
nokia firması kendi ülkesinde 15 dolar satar 15 dolara alırlar lakin türkiyede gümrükdür vergidir şudur budur derken 15 dolar katlanır yüksek fiyatla satılır türkiyede sistem herşey vergi zaten millet nezaman rahat nefes alıp refaha ulaşak
Cevapla
Gökdeniz
Türkiye de 30 dolara gelir. Devletimiz sağolsun yine de(!)
Cevapla
Ahmet
Ne 30 doları keşke 30 dolara çıksa satışa Türkiye'de.60 dolar desen tamam olur derdim ama.
Üzgün
Türkiye de satış fiyatı 1000TL olur
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Beş G yi destekleyen cep çıkarsınlar. Sadece arama ve SMS mesajlaşma uygulaması olan
Cevapla
umut
O zaman 5g olmasının herhangi bir katkısı olmayacak ki.
Murat
Hele bize bir gelsin nasılsa satılır bizde 200 dolardan
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.