Mobil

Vivo Super HDR ile fotoğrafçılıkta yeni bir devri başlatıyor

Vivo, Super HDR teknolojisi ile mobil fotoğrafçılıkta yeni bir devri başlatacak gibi görünüyor. Peki, Vivo'nun Super HDR teknolojisi nasıl çalışıyor?

Vivo Super HDR teknolojisi ile dikkat çekiyor

Çin menşeli Vivo firması, geçtiğimiz günlerde konsept telefonu olarak isimlendirebileceğimiz Apex isimli telefonunu tanıtmıştı. Gizlenebilir kamera modülü ile dikkat çeken Vivo Apex'in, Super HDR ile geleceği söylenmiş ancak bu teknolojinin detayları paylaşılmamıştı.

Vivo, bugün Super HDR teknolojisinin neler yapabileceğini açıkladı. Mobil fotoğrafçılığa yeni bir soluk kazandıracak olan Super HDR, yapay zeka sayesinde fotoğrafı önce analiz edip daha sonra işliyor.

Super HDR'ın nelere yapabileceğine gelin bir göz atalım.

Uyarlanabilir: 14EV gibi geniş bir dinamik aralığa sahip olan Super HDR, olumsuz koşullarda bile daha iyi ışıklandırma sağlıyor. Arkadan aydınlatılmış dağ, çimen ve bulut gibi yüksek kontrastlı görseller, daha detaylı bir şekilde çekilebiliyor.

Vivo Super HDR ile fotoğrafçılıkta yeni bir devri başlatıyor - Resim : 1

Akıllı pozlama: Super HDR, fotoğrafı daha net çekebilmek için 12 karaye kadar pozlama yapıyor. Daha sonra bu pozlamalar doğal kontrast korunarak işleniyor.

Akıllı tanımlama: Yapay zekadan gücünü alan Super HDR, fotoğrafın her parçasını ayrı ayrı analiz ediyor. Bu analiz sonrası en net kareler birleştiriliyor.

Doğallık: Super HDR, kareleri birleştirirken sahnenin parlak ve gölge kısımlarını yeniden düzenleyip optimize ediyor. Bu optimize işlemi sırasında doğal tonlar üretiliyor.

Aydınlatılmış portre: Portre fotoğraflar için en iyi aydınlatmaya öncelik veren Super HDR, doğal portre çekimi için arka plan ışığını optimize ediyor. Arka plan aydınlatması sırasında doğal renkler korunuyor.

Vivo Super HDR ile fotoğrafçılıkta yeni bir devri başlatıyor - Resim : 2

Super HDR teknolojisinin mobil fotoğrafçılıkta çok önemli bir adım olduğunu düşünüyoruz. Umarız diğer firmalar da önümüzdeki yıl tanıtacağı telefonlarda bu teknolojiye yer verir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.