Vivo X Fold 3 Pro çıkış tarihi hakkında çok önemli bir sızıntı geldi

Vivo tarafından geliştirilen ve katlanabilir akıllı telefon pazarına damga vuracağı tahmin edilen X Fold 3 Pro modeli hakkında önemli haberler var.

Vivo X Fold 3 Pro çıkış tarihi hakkında çok önemli bir sızıntı geldi

Vivo'nun yeni nesil amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonu yakında Hindistan'da piyasaya sürülecek. Şirket, Mart ayında Çin'de Vivo X Fold 3 Pro'yu tanıttı. Vivo, cihazın Hindistan pazarına da geleceğini daha önce doğrulamıştı ve şimdi resmi bir lansman tarihi açıklandı.

Vivo X Fold 3 Pro, Flipkart'ın bir mikro sitesinde tanıtılmıştı ancak yakın zamanda Amazon'da da yer alacağı doğrulandı. Vivo'nun bu yeni katlanabilir telefonu Hindistan'da 6 Haziran 2024 tarihinde duyurulacak. Bu tarih, daha önceki raporlarımızla da uyumlu. Bilinmeyenler için, bu aynı zamanda Vivo'nun küresel pazara sunacağı ilk katlanabilir akıllı telefon olacak. Telefonun Hindistan’da satışa sunulması ise küresel pazarın ilk ayağını oluşturacak.

Vivo X Fold 3 Pro çıkış tarihi hakkında çok önemli bir sızıntı geldi

Vivo X Fold 3 Pro'nun öne çıkan özelliklerinden biri, katlandığında sadece 11,2 mm kalınlığında olmasıyla en ince katlanabilir telefon olmasıdır. Cihaz, 8,03 inçlik büyük bir ana AMOLED ekrana sahipken, kapak paneli 6,53 inç büyüklüğünde. İçerisinde Snapdragon 8 Gen 3 işlemci bulunuyor ve 100W kablolu hızlı şarj ve 50W kablosuz hızlı şarj desteğine sahip büyük bir 5.700 mAh batarya ile güçlendirilmiş.

Kamera özelliklerine gelirsek, arka kısımda 50 megapiksel OIS'li bir ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 3x optik zoom sağlayan 64 megapiksel telefoto lens içeren üçlü bir kamera kurulumu bulunuyor. Özellikle, Vivo X Fold 3 Pro'nun kameraları ZEISS lenslerle donatılmış ve katlanma mekanizması için hafif karbon fiber menteşe kullanılmış.

Bu telefonun Hindistan pazarındaki fiyatı henüz açıklanmadı, ancak Çin'deki fiyatının 10.000 yuan (1.406 $) civarında olduğu düşünüldüğünde, Hindistan'da da benzer bir fiyat etiketi bekleniyor. Vivo'nun bu yeni katlanabilir telefonu, piyasaya sürüldüğünde büyük ilgi göreceğe benziyor. Cihazın Hindistan’dan sonra başta Türkiye olmak üzere dünyanın diğer bölgelerinde de satışa sunulması bekleniyor.