vivo X100 Ultra'nın kamera detayları sızdırıldı

Vivo'nun merakla beklenen yeni modeli X100 Ultra'nın kamera özellikleri internete sızdı. Bu cihaz oldukça iddialı olacak gibi.

vivo X100 Ultra'nın kamera detayları sızdırıldı

Vivo'nun X100 Ultra modeli, pazara sürülmeden önce oldukça ilgi çeken bir cihaz olarak öne çıkıyor. Bir Vivo yöneticisinin "aynı zamanda telefon görüşmesi yapabilen profesyonel bir kamera" olarak tanımladığı bu cihaz, kamera özellikleriyle dikkat çekiyor. Özellikle 50 MP Sony Lytia LYT-900 1 inç ana kamera sensörü, geniş açılı çekimler için 50 MP Sony Lytia LYT-600 ve 4K@60fps video kaydı yapabilen 50 MP Samsung ISOCELL JN1 selfie kamerası ile donatılmış durumda.

Ancak asıl göz alıcı özellik, Vivo ile ortaklaşa geliştirilen Samsung ISOCELL HP9 sensörünü kullanan 200 MP'lik periskop zoom kamerası. Bu kamera, periskop telefoto kameralar için kullanılan en büyük sensör olma özelliğini taşıyor ve Samsung'un mevcut HP3 sensörüne göre yüzde 12 daha fazla ışık hassasiyeti sunuyor. Bu, Vivo'nun geliştirdiği bir piksel ışık hassasiyeti iyileştirme teknolojisi sayesinde mümkün oluyor.

vivo X100 Ultra'nın kamera detayları sızdırıldı - Resim : 1

vivo X100 Ultra'nın kamera detayları sızdırıldı

Florit cam kullanılan lens, piyasadaki en güçlü düşük dağılım cam malzemesi olarak kabul ediliyor ve görüntü kalitesini önemli ölçüde artırıyor. Sony'nin yeni G Master lenslerinde de kullanılan bu malzeme, Vivo ve Sony ile işbirliği yapan Zeiss'in de dahil olduğu bir sürecin ürünü. Ayrıca, OIS'e ek olarak özel yazılım algoritmaları ile desteklenen görüntü sabitleme özelliği de telefoto kamera için sınıfının en iyisi olacak şekilde tasarlanmış.

Cihaz, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti tarafından güçlendirilmiş ve 2K çözünürlüğünde Samsung yapımı bir AMOLED ekran, 5.500 mAh kapasiteli batarya ile 80W kablolu ve 30W kablosuz şarj desteğine sahip. Vivo X100 Ultra'nın başlangıç fiyatı 12GB RAM ve 256GB depolama için yaklaşık 6,699 CNY (yaklaşık 928 dolar veya 861 euro) olarak belirlenmiş. En üst model olan 16GB/1TB versiyonun fiyatı ise 8,499 CNY (yaklaşık 1,178 dolar veya 1,092 euro) olacak. Uluslararası piyasaya sürülmesi planlanan bu cihaz, X100 ve X100 Pro modellerinde olduğu gibi biraz gecikmeli olarak piyasaya sürülebilir. Bu yenilikçi cihaz, teknoloji tutkunları için oldukça ilgi çekici özelliklere sahip olacak.