Vivo Y35t tanıtıldı: İşte yeni akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon dünyasının önemli isimlerinden biri olan Vivo, yeni bütçe dostu akıllı telefon modeli Y35t’yi resmen tanıttı.

Vivo Y35t tanıtıldı: İşte yeni akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı

Oppo ile birlikte BBK Electronics’in markalarından biri olan Vivo, son derece başarılı bir yılı geride bıraktı. Birçok yeni akıllı telefon ile sektördeki pazar payını önemli ölçüde arttıran Çinli teknoloji şirketi, özellikle bütçe dostu akıllı telefon modellerinde kendini iyiden iyiye geliştirmeye devam ediyor. Vivo tarafından en son tanıtılan Y35t modeli de yine bu tür akıllı telefon arayışı içerisinde olan telefon meraklıları için önemli bir alternatif olacak.

Vivo Y35t’nin özelliklerine bakmaya ilk olarak ekrandan başlayacak olursak, telefonun 6,51 inç büyüklüğünde ve HD+ çözünürlüğünde IPS LCD panele sahip olduğunu görüyoruz. Gücünü MediaTek Dimensity 700 yonga setinden alan Vivo Y35t, bu işlemci kümesini 4GB RAM + 128GB dahili depolama alanı, 6GB RAM + 128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM + 128GB dahili depolama alanı seçenekleriyle destekleyecek.

Vivo Y35t tanıtıldı: İşte yeni akıllı telefonun özellikleri ve fiyatı

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacak olan telefon bu pilini 15W hızlı şarj teknolojisiyle desteklerken, telefonun arka yüzeyinde 13MP + 2MP, ön yüzeyinde ise 5MP’den oluşan kamera kurulumları bulunacak.

Gelelim yeni akıllı telefonun en çok merak edilen yönüne. Vivo tarafından yapılan açıklamaya göre Y35t modeli, 160 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Telefonun Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik bilinmezken, eğer bu telefonu Türkiye pazarında görebilirsek fiyatının 4.000,00-TL civarında olacağını söyleyebiliriz.