Vivo yapay zekayı mükemmel bir şekilde kullandı, kusursuz fotoğraflar artık mümkün

Vivo'nun yeni akıllı telefonu, fotoğraflarınıza yılın her dönemini taşıyan inovatif bir özellik sunuyor.

Vivo yapay zekayı mükemmel bir şekilde kullandı, kusursuz fotoğraflar artık mümkün

Vivo X100s, piyasada yerini almak üzere beklenen yeni bir akıllı telefon. Vivo'nun Çin'deki Ürün Yöneticisi Han Boxiao, henüz cihazın tüm özelliklerini açıklamasa da, dikkat çekici bir kamera özelliği olan "Dört Mevsim Portresi" modundan bahsetti. Bu mod, kullanılan yapay zeka görüntü işleme teknolojisi sayesinde portre fotoğraflarının arka planını ilkbahar, yaz, sonbahar ve kış olmak üzere dört mevsime uyarlıyor.

Han Boxiao tarafından gösterilen örnek resimler, bu özelliğin portre fotoğraflarına mevsimsel bir hava katma yeteneğini gözler önüne seriyor. Teknoloji, sadece arka planı değil, aynı zamanda yüzünüzde ve çevrenizdeki ışıklandırma ile gölgeleri de mevsime göre ayarlayarak daha gerçekçi bir etki yaratıyor.

Vivo yapay zekayı mükemmel bir şekilde kullandı, kusursuz fotoğraflar artık mümkün

Cihazın kamera yapılandırması henüz kesinleşmemiş olsa da, Vivo X100 modeliyle benzer özellikler taşıması bekleniyor. Bunlar arasında 50MP f/1.6 ana kamera, 15mm ultra geniş açılı lens ve 15mm ile 70mm arasında değişen odak uzaklığına sahip bir periskop telefoto lens bulunuyor.

Daha önce sızdırılan gerçek hayat fotoğrafları, Vivo X100s'in önceki modelin kavisli kenar tasarımından ayrılarak daha düz bir tasarıma sahip olduğunu doğruluyor. Cihaz, AnTuTu listelemesine göre Dimensity 9300 Plus işlemci ile güçlendirilmiş. Batarya özellikleri henüz netlik kazanmamışken, 3C sertifikası cihazın 120W şarj desteğine sahip olacağını gösteriyor.

Vivo X100s'in, Mayıs ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu modelle birlikte Vivo X100s Pro ve X100 Ultra'nın da tanıtılması söz konusu olabilir.