Vivo'nun amiral gemisinin resmi görselleri ortaya çıktı, eşsiz bir tasarım

Vivo'nun yeni modelleri X100 Ultra ve X100s'in tasarımları resmi afişlerle teyit edildi.

Vivo'nun amiral gemisinin resmi görselleri ortaya çıktı, eşsiz bir tasarım

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Vivo, bu ay içerisinde Vivo X100s ve Vivo X100 Ultra modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Tanıtım öncesinde, her iki telefonun tasarımını gösteren bir poster Çin'deki sosyal medya platformlarında dolaşıma girdi. Paylaşılan görsel, telefonların tasarım detaylarını net bir şekilde sergiliyor.

Posterde sol tarafta yer alan cihazın Vivo X100 Ultra olduğu, sağ taraftaki yeşil cihazın ise X100s modeli olduğu anlaşılıyor. Her iki telefonun da yuvarlak kamera modülünün merkezinde Zeiss logosu bulunuyor ancak kamera düzenleri farklılık gösteriyor. İki model de üç kameralı bir yapıya sahip; bu kameralar ana kamera, ultra geniş açılı lens ve periskop telefoto kamera olarak sıralanıyor.

Vivo X100s'in, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Vivo X100'de bulunan aynı kameralara sahip olacağı bildiriliyor. Bu nedenle cihazın, optik görüntü sabitleme özelliğine sahip 50 megapiksel ana kamera, 50 megapiksel ultra geniş açılı lens ve 3x optik zum özellikli, OIS destekli 64 megapiksel periskop telefoto kamera ile gelmesi bekleniyor.

Vivo'nun amiral gemisinin resmi görselleri ortaya çıktı, eşsiz bir tasarım - Resim : 1

Vivo'nun amiral gemisinin resmi görselleri ortaya çıktı, eşsiz bir tasarım

Vivo X100, kavisli kenarlı bir ekran ve Dimensity 9300 yonga seti ile donatılmıştı. Gelen bilgilere göre, X100s modelinde ise düz bir ekran ve yakında çıkacak olan Dimensity 9300+ yonga seti kullanılacak. Cihazın diğer özelliklerinin, X100 ile aynı olacağı öngörülüyor.

Diğer yandan, Vivo X100 Ultra'nın 6.78 inç AMOLED E7 2K 120Hz ekran, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ve 80W kablolu şarj desteği ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca, cihazın 32 megapiksel ön kamera ve OIS destekli 50 megapiksel (LYT-900), 50 megapiksel ultra geniş açılı ve 4.3x optik zum ile 200x dijital zum özellikli 200 megapiksel periskop telefoto kameradan oluşan üçlü kamera ünitesine sahip olacağı tahmin ediliyor. Cihazın piyasaya Vivo X100s Ultra adıyla sürülmesi ihtimali bulunuyor.