Vivo'nun giriş segmentindeki modeli bile iPhone 15 Pro'dan hızlı şarj oluyor

Vivo'nun yeni modeli Y38, dayanıklı bataryası ve modern tasarımıyla yakında global pazarda yerini alacak.

Vivo'nun giriş segmentindeki modeli bile iPhone 15 Pro'dan hızlı  şarj oluyor

Vivo'nun orta segment Y serisine ait yeni bir modeli olan Vivo Y38'in piyasaya sürülmesi yakın zamanda gerçekleşebilir. Vivo Y38, önceden Bluetooth SIG ve CQC sertifikalarında V2343 model numarasıyla görülmüştü. Şimdi ise NCC ve IMDA veri tabanlarında da yer alıyor. Bu listeler, telefonun tasarımına dair bilgiler sunuyor. Telefon, ekranında delikli bir tasarım ve düz kenarlarla dikkat çekiyor. Arka kısımda ise LED flaşlı çift kamera bulunan dairesel bir kamera modülü yer almakta.

Telefonun diğer dikkat çeken özellikleri arasında yan tarafta bulunan parmak izi tarayıcısı, 3.5mm kulaklık girişi ve USB Tip-C bağlantı noktası bulunuyor. NCC listesine göre, telefon 44W hızlı kablolu şarj desteğine sahip büyük bir 6,000mAh batarya ile gelecek.

Vivo'nun giriş segmentindeki modeli bile iPhone 15 Pro'dan hızlı şarj oluyor

Ayrıca, daha önce GeekBench platformunda görüldüğü gibi, cihaz Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 yonga seti ve 8GB RAM ile donatılmış, ancak farklı RAM seçeneklerinin de sunulması muhtemel. Telefon, kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemini çalıştıracak.

Henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için bu bilgileri kesinlikle doğrulanan bilgiler olarak kabul etmek yerine, olası bir lansmanın işaretleri olarak değerlendirmek gerekiyor. Bu nedenle, Vivo Y38'in piyasaya sürülmesine dair haberler kesinleşene kadar beklemek ve gelişmeleri takip etmek önem taşıyor.