Mobil

Vodafone bir kez daha abonelerinin göğsünü kabarttı

Vodafone global şebeke hizmetleri konusunda bir kez daha ödül aldı. Dünyanın önde gelen operatörlerinden biri olan Vodafone geçtiğimiz yıl da aynı ödüle layık görülmüştü.

Vodafone bir kez daha abonelerinin göğsünü kabarttı

Vodafone Grubu, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da araştırma şirketi Gartner tarafından “2021 Magic Quadrant Global Şebeke Hizmetleri Lideri” seçildi.

Gartner tarafından üst üste üçüncü kez lider seçilen Vodafone, “eksiksiz vizyonu” ve “uygulama yeteneği” sayesinde başarıya ulaştı. Gartner’ın açıklamasına göre, “lider olarak konumlandırılan hizmet sağlayıcıları etkin performans gösteriyorlar ve pazara yön veren net vizyonlarıyla istikrarlı faaliyetlerini sürdürüyorlar.

Söz konusu hizmet sağlayıcıları geniş coğrafyalarda kapsamlı ve kaliteli şebeke hizmetleri portföyleri sunmakla birlikte boyut, coğrafi dağılım ve dikey sektörler açısından farklılık gösteren birçok şirketin global şebeke ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Lider olarak konumlandırılan hizmet sağlayıcıları kapsamalarını genişleterek ve sınıfının lideri yeni yetenekler ve ticari modeller geliştirip bunları büyük ölçeklerde uygulayarak pazara yön veriyor”.

Vodafone bir kez daha abonelerinin göğsünü kabarttı - Resim : 1

Vodafone şebeke hizmetleri konusunda rakipsiz(miş)

Vodafone’un Magic Quadrant başarısını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Thibaud Rerolle, şunları söyledi: “Vodafone ülkelerinde geçtiğimiz yıl kurumların salgınla gelen zorluklara uyum sağladığını gördük. Vodafone Grubu bünyesinde birkaç farklı lokasyonda binlerce personele hizmet vermek üzere optimize edilen kurumsal ağların binlerce lokasyonda tek kullanıcılara hizmet vermesi gerekti.

Kurumsal ağların hızla dijitalleşen dünyaya adapte olmasına ihtiyaç var ve biz de lider global SD-WAN yeteneklerimizle, gereken çevikliği ve esnekliği sunan sabit bir şebekeyi kuruluşlara sağlayabiliyoruz. Tüm dünyada iş ortaklarımız iş yapma biçimlerini adapte etmeye, yeniden düzenlemeye ve dönüştürmeye devam ederken, biz de küresel mobilitedeki ve dünya lideri IoT ağımızdaki güçlerimizi birleştirip tercih edilen iş ortağı oluyoruz.”

Satın alma kriterleri gözlemlendi Bu yılki Magic Quadrant'ta Gartner, kurumsal gereksinimlerdeki değişimleri ve global şebekelerdeki satın alma kriterlerini gözlemlemeye devam etti. Kuruluşların bulut BT hizmeti sunmayı benimsemesi, WAN mimarilerini dönüştürmenin anahtarı olmayı sürdürdü. Rapor, 4G/LTE’de hücresel yaklaşımları da değerlendirdi:

“Yeni konumları hızlı konuşlandırmak, geçici konumları desteklemek ve farklı yedek bağlantılar sağlamak gibi SD-WAN kullanım durumlarına bağlı olarak hücresel bağlantının giderek arttığını görüyoruz. 5G'nin geliştirilmiş performansı bu fırsatları daha da çeşitlendirecektir.”

Vodafone’dan gelişmiş SD-WAN hizmetleri Vodafone, 24 ağ tabanlı şebeke geçidi ile Juniper, Cisco Viptela, Cisco Meraki ve VMware tabanında yönetilen SD-WAN hizmetleri sunuyor. Bulut bağlantı tekliflerini 36 şehirde hizmet veren 7 büyük bulut sağlayıcısına genişleten Vodafone, NFV/uCPE teklifine sahip. Bu teklif, uCPE cihazları ve 24 NFV servis noktasından güç alan VNF portföyünü destekliyor.

5G
Yorumlar
Naim Erol
Vodafone önce şebekesini düzeltsin Van'da hicde çekmiyor ondan sonra reklam versin ben hicde memnun değilim.yok ödül almış çekmeyen şebekeye nasıl ödyorlar gayet sasiyorum
Cevapla
Atocan
Bu ödül vodafone türkiye icin deil diger.ülkeler icin verilmistir. Türkiyede sebekesi kötu durumda..
Cevapla
Yamer
En kötü hizmet düzgün çekmiyor bile başka oparötorü gösterip ödülmü almış bu hizmet ödülü hak etmiyor
Cevapla
By İL-ÇE
Yanlış operatöre vermişler keşke vermeseler vodafone şebeke cook kötü verdiğimiz para haram zıkkım olsun taahhütlü girdik çıkamıyoruz da 👎👎👎
Cevapla
Şule
İstanbulda çekmeyen bir şebekeye ödül verilmesi manidar şimdi memlekete gidicem kara kara düşünüyorum orda hiç çekmiyormuş vodofona geçtime pişman oldum
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.