Mobil

Vodafone WhatsApp, Instagram, YouTube ve Twitter'ı ücretsiz yaptı!

Vodafone önemli bir adım atarak WhatsApp, Instagram, YouTube gibi popüler uygulamaları ücretsiz yaptı. İşte detaylar.


Uzun bir süredir Türkiye'de de hizmet veren Vodafone, yeni nesil tarifelerini açıkladı. Vodafone 5G'ye geçiş dönemi öncesinde abonelerini sevindirecek hamleler gerçekleştirdi.

Açıklanan bilgilere göre yeni nesil RED tarifelerinde WhatsApp, Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter gibi popüler sosyal medya uygulamaları tamamen ücretsiz olacak.

Konu ile ilgili Vodafone tarafından yapılan açıklamaya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Türkiye’nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, dijitalleşme vizyonunun öncüsü haline gelen ve bu yıl onuncu yaşını kutlayan Vodafone Red çatısı altında müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam ediyor.

Red müşterilerinin her geçen gün artan dijitalleşme taleplerini karşılamayı hedefleyen Vodafone, sektörde bir ilke imza atarak, en popüler uygulamaların sınırsız sunulduğu yeni portföyünü tanıttı. Vodafone Red’in 4 farklı tarifeden oluşan yeni portföyünde WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Spotify ve Facebook Messenger uygulamaları sınırsız olarak ve hiçbir ek işlem yapmadan kullanılabilecek.

Red’liler, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek. Red’liler ayrıca, 23 Vodafone ülkesinde yaşayan sevdikleriyle hiçbir ek ücret ödemeden 120 dakika konuşabilecek, yurtiçinde ise Vodafone’lularla ve sabit hatlarla sınırsız sesli görüşme yapabilecek. Ayda 59 TL’den başlayan fiyatlarla sunulan yeni Red tarifelerinin internet içeriği ise 20 GB’dan başlayacak.

Vodafone Red’in yeni portföyünün tanıtıldığı online toplantıda konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, şunları söyledi:

“Vodafone Red, sadece tarifelerden oluşan bir dünya değil. Müşterilerimizin uçtan uca iletişim ihtiyaçlarını karşılarken, onlara seyahatten ulaşıma, eğlenceden yeme içmeye kadar pek çok alanda ayrıcalıklar sunuyoruz. Salgınla birlikte değişen yaşam tarzlarını da göz önüne olarak Red müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak yeni bir adım daha atıyoruz. Red dünyasını sınırsız uygulamalarla genişletiyoruz. Bu, aynı zamanda onuncu yılımızı da taçlandıracak bir yenilik olacak. ‘Herkes yapar ama Red’li sınırsız yapar’ diyoruz. Bu yeniliğimiz, sektörde bir ilk olacak. Yeni Red portföyümüzde müşterilerimiz WhatsApp, Facebook, Instagram ve YouTube gibi en popüler uygulamaları sınırsız olarak ve hiçbir ek işlem yapmaya gerek kalmadan kullanacak. Salgın döneminde, görüntülü ve sesli aramalar hepimizin hayatında çok daha fazla yer almaya başladı. Bu alışkanlıkların uzun vadeli olacağını öngörüyoruz. Bu kapsamda Red’lilere WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramaları da sınırsız gerçekleştirme imkânı sunuyoruz. Vodafone olarak, Red müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak ayrıcalıklar sunmaya devam edeceğiz.”

Aylık internet kullanımı 15,3 GB oldu

Online toplantıda Vodafone Red’in son bir yılı da değerlendirildi. Buna göre, Vodafone Red ayrıcalıklarını 1 yılda 483 bin müşteri kullandı. Vodafone Red’lilere 400 milyon TL’si yurtdışı faydalarıyla, 36 milyon TL’si GSM dışı faydalarla ve 4,8 milyon TL’si içerik servisleri ve sponsorluklarla olmak üzere 440 milyon TL’yi aşan ayrıcalık sağlandı.

Red’liler, son 1 yılda 698 milyon GB mobil internet kullandı, 32 milyar dakika konuştu, 3,5 milyar SMS attı. Aylık internet kullanımı ortalama 15,3 GB’a ulaşan Vodafone Red’liler, normal bir faturalı tarife kullanıcısına göre 3,6 kat daha fazla internet kullandı. Red müşterilerinin %77’si aktif olarak her ay Vodafone Yanımda’yı ziyaret ederek işlemlerini bu uygulama üzerinden dijital bir şekilde gerçekleştirdi.

Yorumlar
Yusuf
Benim hattım vodafon iken masada duran telefonlardan ikisi de şebeke full çekiyordu, arama yaptım "aradığınız kişiye şu anda ulaşılmıyor" dedi. Sonra da arkadaşıma benim onu aradığımı bildiren sms gitti. Ben hemen hattı değiştirdim. Çünkü acil bir durumda olsaydım ulaşamayacaktım.
Cevapla
Oğuzhan
Ya sizin hattınız şehrin orta yerinde bil çekmiyor whatsapp instagram bedava olsa ne yazar
Cevapla
Ayla
Hepsinin alt yapısı Türk Telekom. Ona bakarsanız ben de TURKCELL den memnun değilim. Taahhütnamem biter bitmez değiştireceğim....
Cevapla
Burak
Hanımefendi mobil haberleşmede her firma kendi altyapısını kullanır. Siz olayı iss ile karıştırdınız.
Sevda yanar
5g diyor 5. Saglikla kullanin artik 😐
Cevapla
vatandaş
ücretsiz ama tarifeler pahalı yani 20-25 tl ye bağlantı arayan insanlar için yine tercih sebebi değil. bu sınırsızlığı 30 tl nin altına düşürebilecek olan voleyi vurur. ama zaten 60-70 tl veren orta seviye kullanıcıların ve üst seviyelerin hepsi geçer buna
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.