Mobil

Vodafone yerli girişimleri Vitrin ile destekleyecek

Vodafone, mobil uygulama üzerinden müşterilerine dijital servis ya da ürün sağlayan firmalarla işbirliği yapmak üzere Vodafone Vitrin adıyla yeni bir program geliştirdi.

Vodafone yerli girişimleri Vitrin ile destekleyecek

Program kapsamında yerli scaleup firmalara (büyümekte olan girişimci firmalar) satış, pazarlama, teknoloji ve operasyon konularında destek verecek olan Vodafone, sağlayacağı kaldıraç etkisiyle bu firmaların Türkiye’de ve uluslararası pazarlarda hızlı, doğru ve etkili büyümesine yardımcı olacak. Vodafone Vitrin üyeleri, Türkiye pazarında kendilerini kanıtladıkları takdirde dünyaya da açılarak dijital ürün ve servislerini Vodafone'un faaliyet gösterdiği coğrafyalarda 520 milyonu aşkın müşterisine sunma fırsatı yakalayacak. Vodafone, bu program sayesinde, bireysel ve kurumsal müşterilerine hayatı kolaylaştıran dijital ürün ve servisler sunma imkânı da bulacak.

Vodafone Vitrin üyeleri, Türkiye pazarında kendilerini kanıtladıkları takdirde dünyaya da açılarak dijital ürün ve servislerini Vodafone'un faaliyet gösterdiği coğrafyalarda 520 milyonu aşkın müşterisine sunma fırsatı yakalayacak.

Vodafone müşterilerine özel indirimler olacak

Vodafone, Vodafone Vitrin sayesinde, bireysel ve kurumsal müşterilerine hayatı kolaylaştıran dijital ürün ve servisler sunma imkânı da bulacak. iOS ve Android işletim sistemlerinde bulunan milyonlarca uygulamadan müşteri deneyimi en iyi olanları seçerek Vodafone müşterilerine sunacak. Vodafone Vitrin üyelerinin inovatif ürün ve servislerinden yararlanmak isteyen Vodafone müşterileri için mobil ödeme ya da kredi kartıyla ödeme seçeneklerinden oluşan bir platform yaratılacak. Vodafone Vitrin'e çıkan ürün ve servisler, Vodafone müşterilerine özel koşul ve indirimlerle sunulacak.

Başvurular, birleştirici kurum ya da web sitesi üzerinden alınıyor

Vodafone Vitrin programına dahil olmak isteyen firmalar, bir birleştirici kurum (aggregator) kanalıyla ya da Vodafone Vitrin web sitesi (www.vodafone.com.tr/Vitrin) üzerinden Vodafone ile iletişime geçebiliyor. Başvurusu uygun görülen adaylar Vodafone tarafından değerlendiriliyor. Değerlendirmede, firmaların müşteri tarafındaki bir problem alanına yönelik tasarlanıp geliştirilmiş, müşteri deneyimini en üst seviyeye çıkaracak bir çözüm sunmasına; bir mobil uygulama üzerinden müşterilerine dijital ürün ya da servis sağlamasına; söz konusu ürün ya da servisin ölçeklendirilme potansiyeli taşımasına dikkat ediliyor. Değerlendirme sürecinin ardından programa kabul edilen firmalar ile Vodafone Vitrin üyeliği sözleşmesi imzalanıyor. Vodafone içinde atanan özel ekibin koordinasyonunda çalışmalara başlanıyor.

Dijital dünyanın gücüyle ihracata destek

Vodafone Vitrin üyeleri, Türkiye pazarında kendilerini kanıtladıkları takdirde dünyaya da açılarak dijital ürün ve servislerini Vodafone'un faaliyet gösterdiği coğrafyalarda 520 milyonu aşkın müşterisine sunma imkânı bulacak. Buna göre, Vodafone Türkiye’nin 23 milyonu aşkın müşterisinin beğenisini kazanan dijital ürün ve servisler, Vodafone’un Lüksemburg merkezli Tomorrow Street yapılanması kanalıyla yurtdışı pazarlara da açılacak. Böylece Vodafone, dijital dünyanın gücüyle Türkiye’nin ihracatına da katkıda bulunacak.

6 ayda bir performans değerlendirmesi yapılıyor

Vodafone Vitrin programına kabul edilen firmalar, standart olarak Silver segmentte başlıyor. Program kapsamında 6 ayda bir performans değerlendirmesi yapılıyor. Performansı iyi bulunan firmalar, Gold ya da Platinum segmente yükseltilirken, performansı stabil bulunan firmalar, mevcut segmentinde kalmaya devam ediyor. Yeterli performansı gösteremeyen firmalar ise sistem dışı kalıyor.
Yılda 2 milyon TL’ye varan satış ve pazarlama desteği

Vodafone Vitrin kapsamında scaleup firmalara temel olarak satış-pazarlama, teknoloji-operasyon ve yurtdışı pazarlara açılma konularında destek veriliyor. Buna göre, Silver segmentindeki firmalara 500 bin TL, Gold segmentindeki firmalara 1 milyon TL ve Platinum segmentindeki firmalara 2 milyon TL değerinde yıllık satış ve pazarlama desteği sağlanıyor. “Vodafone Vitrin” üyelerine ayrıca mentor desteği, tanıtım desteği, eğitim desteği, teknoloji desteği ve operasyonel destek de sunuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.