Mobil

WahtsApp 1 hafta içinde sesli arama özelliğine kavuşuyor!

Şimdilik sadece iOS için.

WahtsApp 1 hafta içinde sesli arama özelliğine kavuşuyor!

WhatsApp kullanmayan kaldı mı bunu bilemiyoruz ama anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp sayesinde telefonlardan SMS göndermeyi unuttuk bile. WhatsApp gibi çalışan birçok uygulama olsa da programda bizi çeken bir şeyler var. Bu "şeylerin" peşinden giden Mark Zuckerberg'te WhatsApp'ı geçtiğimiz yıl rekor bir ücretle (19 milyar dolara) satın almıştı. 

2014 yılı Şubat ayında yapılan Dünya Mobil Kongresi'nde WhatsApp'ın sesli görüşme özelliğine kavuşacağı duyurulmuş ve bu o dönemde oldukça ses getirdi.

O tarihten beri ses çıkmayan WhatsApp tarafında son dönemde oldukça önemli bilgiler gelmeye başladı. Instagram'ın kurucularından olan Mike Krieger yaptığı açıklama ile WhatsApp'ın önümüzdeki haftadan itibaren iPhone'lar için sesli görüşme özelliğine kavuşacağını duyurdu.

Bu açıklamayla bilikte WhatsApp'ın ücret politikası sorgulanır oldu ve firma yıllık 0,99 dolar'dan farklı bir politika izlemeyeceğini açıkladı. Kısa bir süre sonra GSM Operatörlerinin sadece intenet paketi sattığına şahit olacağımız ise ortadaki bir gerçek değil mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.