Mobil

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!

WhatsApp, yeni yıl ile birlikte destek vermeyi bırakacağı telefonları açıkladı.

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!

WhatsApp 2020 yılı ile birlikte hangi işletim sistemi sürümlerine destek vermeyeceğini açıkladı.

WhatsApp 2020’de destek vermeyeceği telefonları açıkladı!

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren milyonlarca telefondan desteğini çekeceğini açıkladı. Windows Mobile, Android ve iOS işletim sistemlerini kullanan birçok telefonu etkileyecek bu karar bu geceden itibaren uygulanmaya başlanacak.

WhatsApp, geçtiğimiz aylarda Windows Mobile işletim sistemine olan desteğini tamamen sonlandırdığını teknoloji dünyası ile paylaşmıştı. Bununla birlikte 1 Şubat 2020 tarihinden itibaren, iOS 7'den daha düşük sürüme sahip iPhone modelleri ve Android 2.3.7 sürümünün altındaki akıllı telefonlara da WhatsApp  destek vermeyi bırakacağını açıkladı.

Peki WhatsApp'ın iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlar için destek vermeyecek olması uygulamanın bu işletim sistemlerine sahip telefonlarda kullanımını tamamen durduracak mı? Eğer telefonunuzda bu işletim sitemlerinin belirtilen sürümleri bulunuyor ve WhatsApp uygulaması yüklü ise uygulamayı kullanmaya devam edebileceksiniz. Fakat uygulamayı telefonunuzdan silerseniz veya oturumunuzu kapatırsanız bu durumda WhatsApp yeniden hesap açmanıza izin vermeyecek. Bu duruma ek olarak WhatsApp'ın kullanıcılara sunduğu yeni özellikleri  iOS 7 ve Android 2.3.7 sürümüne sahip telefonlarda kullanılamayacak.

WhatsApp neden eski sistemlerden desteğini kesiyor?

Çok yoğun bir şekilde kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, belirli aralıklar ile destek vermeyeceği işletim sistemi sürümlerini açıklıyor. bu durumun en büyük nedeni ise WhatsApp uygulamasının eski sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışmaması ve eski işletim sistemleri sürümlerine sahip telefonların performanslarının uygulamada yapılan güncellemeleri kaldıracak performansı sergileyememesi olarak gösteriliyor.

Yorumlar
bekir
merhaba benim şikayetim watsap telefona indirmek zorlaştı önceden indiripkullanıyordum fakat şimdi birsürü işlem gerekiyor güvenlik için iki adım diyor verdiği şifreyi giriyorsun kabul etmesi 3 saat sürüyor be4n dünden beri vatsapa giremedim yardımcı olun
Cevapla
rümeysa
cok salak hepsı yalan hıc bır gerceklıgı yol
Cevapla
şanziment
ya bi yürü git bişe bilmeden konuşuyon adamlar kesiyor işte desteği
💠 GakkoCan 💠
Bir an önce yerli uygulamalara geçmemiz gereki
Cevapla
,,,
Sorma her yerde adam
Refik
Dedi kullanalım
TipiTip
Baydın.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.