Mobil

WhatsApp artık ücretsiz, yıllık abonelik ücreti kaldırıldı

DLD konferansında konuşan WhatsApp kurucularından Jan Koum, yılık abonelik ücretinin kaldırıldığını açıkladı. WhatsApp artık tamamen ücretsiz.

WhatsApp artık ücretsiz, yıllık abonelik ücreti kaldırıldı

Facebook’un geçtiğimiz yıl 19 milyar dolar gibi rekor bir ücret ödeyerek satın aldığı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık tamamen ücretsiz hale getirildi. Daha önce reklam gösterimiyle abonelerini rahatsız etmek istemeyen şirket, kullanıcılardan ufak bir yıllık abonelik ücreti talep ediyordu.

1453117695_id4871641.jpg

Akıllı telefon sahiplerinin ilk yıl ücretsiz yararlandığı anlık mesajlaş uygulaması için sonrasında yıllık 0.99$ dolar ücret talep ediliyordu.  DLD konferansında konuşan WhatsApp kurucularından Jan Koum yıllık abone ücretinin kaldırıldığı bilgisini verdi. Anlayacağınız WhatsApp artık tamamen ücretsiz. Koum’a göre yıllık abone ücreti bugüne kadar iyi bir şekilde işletilemedi.

Abonelik ücreti dışında WhatsApp’ın herhangi bir gelir kapısı bulunmazken, Facebook’un yıllık 900 milyon aktif kullanıcıya sahip platformdan hiçbir şekilde gelir elde etmeyecek olması pek akla yatkın gelmiyor. Jan Koum zaten farklı gelir kaynakları üzerinde çalıştıklarını bildirirken, söz konusu gelir kapısının reklamlar olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek.  
          
          
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.