Mobil

WhatsApp desteği keseceği telefonları açıkladı!

WhatsApp, iOS 8'den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone'ların desteklenmeyeceğini duyurdu.

WhatsApp desteği keseceği telefonları açıkladı!

Telefonlardaki sürümler yükseldikçe bazı uygulamalara olan destekler de yavaş yavaş çekilmeye başlıyor. Bunun üzerine açıklama yapan WhatsApp, iOS 8'den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone'ların desteklenmeyeceğini duyurdu. Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinden bulunan WhatsApp bu sefer platforma entegre ettiği yeni özelliği ile değil yaptığı açıklama ile gündemde. 

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iOS 8'den eski işletim sistemi ile çalışan iPhone'ların desteklenmeyeceğini duyurdu. 

WhatsApp desteği keseceği telefonları açıkladı!

Peki bu karar sonrası WhatsApp desteğinden mahrum kalacak iPhone modelleri hangileri? 

iOS 8 güncellemesi alan en eski iPhone modelleri iPhone 4s’ler olmuştu. Bu da iPhone 4 ya da daha eski bir iPhone modeline sahipseniz 2020 yılına kadar yeni bir akıllı telefon almayı düşünmeniz gerekeceği anlamına geliyor. iPhone 4S kullanıcıları ise bir süre daha WhatsApp kullanmaya devam edebilecekler.

Diğer modellere göz atacak olursak; iPhone, iPhone 3G ve iPhone 3GS bizleri karşılıyor. Sanırım artık bu modelleri kullanan kimse kalmamıştır ancak yine de kullananlar varsa aranızda şimdiden uyaralım; bu takozlardan bir an önce kurtulmaya bakın! 

Yorumlar
BiP çi
Bizde BiP kullanırız, ne olmuş yani.
Cevapla
Tamirci
Eski telefonlara elvada.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.