Mobil

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü

Facebook, WhatsApp ve Instagram aynı anda çöktü. Dünya çapında yaşanan sorun ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerini etkiliyor. Türkiye'de de yaşanan sorunun detayı ile ilgili bilgiler haberimizde.

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü

Zaman zaman yaşanan erişim sorunlarına bir yenisi eklenen WhatsApp, an itibariyle Türkiye'de kullanılamıyor. Kullanıcılar uygulamaya girdiklerinde bağlantı sorunu hatası ile karşılaşıyorlar. Benzer sorun yine aynı gruba bağlı olan Facebook ve Instagram'da da yaşanıyor. 

WhatsApp yine çöktü

Daha önce de yaşanan bu durum sebebiyle Türkiye'deki kullanıcıların uygulamayı kullanamadıkları haberi de veriliyor. Konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmese de bu tarz sorunlarda belli bir süre sonra hataların düzeltildiği de bilinen bir gerçek.

Instagram ve Facebook da çöktü

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp'a ek olarak aynı zamanda Instagram ve Facebook'ta da benzer bir erişim sorunun yaşandığı sosyal medyada dile getirilen bir diğer şikayet. Muhtemelen ortak sunucu kullanan bu sosyal ağlar benzer sebepten dolayı çöktü.

WhatsApp, Facebook ve Instagram aynı anda çöktü - Resim : 1

Sadece Türkiye'de sorun yok

Bu tarz kesintileri takip eden DownDedector sitesinin verilerine göre WhatsApp ile ilgili sorun en çok Avrupa ülkelerinde yaşanıyor. Sitenin yayınladığı haritaya göre özellikle yaşanan sorun özellikle İtalya ve Almanya'nın kuzey bölgelerini etkiliyor.  Haberi ilk yaptığımızda ağırlıklı olarak bu iki ülkenin etkilendiği bağlantı sorunun İspanya ve Macaristan'da da görülmeye başladığı yapılan şikayetlerle anlaşılıyor. Ayrıca ilerleyen dakikalarda sorun Malezya'yı da etkilemiş görünüyor. Özellikle İstanbul ve civarında illerde ülkemizde de hissedilen sorunun kaynağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

Yaklaşık 30 dakikadır yaşanan sorunun zaman ilerledikçe daha fazla ülkeyi etkilemeye başladığı da gözlerden kaçmıyor. Sorunun ne zaman çözüleceği konusunda halen resmi bir açıklamanın gelmediğini belirtelim. 

GÜNCELLEME: Sorun TSİ 16:15-30 civarında düzelmiştir.

Yorumlar
yunus
kim demiş türkiyede sorun yok diye giremiyorum ben
Cevapla
Pcfk
Instagram ve Facebook da çöktü.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.