Mobil

WhatsApp Facebook'u da geçti!

Boynuz kulağı geçti!


Boynuz kulağı geçer diye bir tabir vardır, sanırım bu durum için uygun olacak. WhatsApp Facebook gibi güçlü bir ağ karşısında hem de ondan epey bir sonra çıkmasına rağmen birinciliği eline aldı.


Tabi ki bu birincilik mobil mesajlaşma alanında. Facebook'un ayrı bir uygulama olarak yayınladığı Facebook Messenger uygulamasından daha çok kullanılan WhatsApp aynı zamanda diğer mobil mesajlaşma uygulamalarından da daha çok kullanılıyor, örneğin Hangouts, BlackBerry Messenger, Snapchat, Line, Skype ve diğer bir çok uygulamayı buna örnek olarak gösterebiliriz.

1385951756_2683whatsapp.jpg
WhatsApp'ın yeni market lideri olması bekleniyor. Yapılan analizlere göre Amerika, Çin, Endonezya, Güney Afrika, Brezilya çapında ilk yayınladığında WhatsApp uygulaması iOS ve Android üzerinde 3759 indirmeye ulaşmıştı. Buugün ise bu sayı basamak olarak iki ya da üç katına çıkıyor.Mobil mesajlaşma uygulamalarını kullananların %44'ü haftada en az bir kere WhatsApp kullandıklarını, %35'i haftada en az bir kere Facebook kullandıklarını belirtiyor. WeChat için bu oran %28 iken, BlackBerry Messenger'da %17'lere düşüyor. Ayrıca kullanıcıların %63'ü 10 gün içerisinde en az bir kere sosyal mesajlaşma araçlarını kullandıklarını belirtiyor. Rakamlar oldukça ciddi ve şimdilik bu marketin lideri WhatsApp gibi görünüyor.

1385951799_whatspp2416487b.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.